Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Lastikler yeniden yakıldı! Mervan Hadid Operasyonu başladı

Okunma: 9319
SURİYE 29 Ağustos 2016 17:50
Videoyu Aç Lastikler yeniden yakıldı! Mervan Hadid Operasyonu başladı

Suriye'nin Hama kentinde bazı muhalif grupların ortaklaşa başlattığı Mervan Hadid Operasyonunda, muhaliflerin şuna kadar bazı bölgeleri rejim güçlerinden ele geçirdiği açıklandı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Muhaliflerin Hama ilinin kuzeyinde ki rejim unsurlarına yönelik başlattığı Mervan Hadid Operasyonu şiddetli çatışmalara sahne oluyor.
 
Suriye'den yayın yapan OrientTv ve Zaman al Wasl siteleri tarafından yapılan açıklamada, muhaliflerin ilk olarak Helfaya'yı ele geçirdiği belirtildi.
 
Akabinde devam eden çatışmalar sonrasında Buweyda'nında aralarında olduğu bazı beldeleri de ele geçiren muhalifler ağır silah ve füzelerle düzenlediği saldılar sonucunda en az 30 Esed askerini öldürdüğü ve Albay rütbesiyle bir üst düzey Esed komutanı yakaladığı açıklandı.

Öte yandan operasyona 
Suriye’de İslami hareketin liderlerinden Şehid Mervan Hadid'in ismi verilirken,halkın geçtiğimiz haftalarda Esed rejimine bağlı savaş uçaklarının bombardıman düzenlemesinden görüşün sabote edilmesi adına lastikleri ateşe verdiği aynı taktik halk tarafından Hama'da da uygulandı.
 


Ayrıca rejim savaş uçakları Morek,Kafr Zita,El-Lataminah ve civar köyleri bombaladığı aktarıldı.Muhaliflerce kontrol altına alınan rejim bölgelerinde ele geçirilen silah ve mühimmatlar
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |