Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Lavrov'dan Şam'ın Fethi cephesi hakkında açıklama

Okunma: 7916
SURİYE 11 Kasım 2016 05:49
Videoyu Aç Lavrov'dan Şam'ın Fethi cephesi hakkında açıklama

Lavrov'dan Şam'ın Fethi cephesi hakkında açıklama

Rusya dış işleri bakanı Lavrov, 'El Nusra'yla ilgili hâlâ bazı planları olduğu yönünde bir izlenime sahip olduklarını' açıkladı.

Sputnik'in haberine göre Beninli mevkidaşı Aurelien Agbenonci ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen Lavrov, BM Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) İŞİD'e, Irak'ın Musul kentindeki sivilleri canlı kalkan olarak kullanmaya son vermesi çağrısının yapıldığı bir bildiri kabul edildiğini hatırlattı.

 

Lavrov "Biz de meslektaşlarımıza, aynı şeyi El Nusra'nın Halep'in doğu kesimlerinde yaptığını ve sivillerin, Rusya'nın verdiği destek ile Suriye hükümetinin açtığı insani koridorlardan kenti terk etmesine izin verdiğini anlattık. Fakat Batılı partnerlerimiz buna karşı seslerini yükseltmekte aceleci davranmıyor. Bu durum, Batı'nın bir biçimde İŞİD'le mücadeleye hazır olmasına karşın (Şam'ın fethi cephesi) El Nusra'yı koruduğunu düşündürüyor. Bu da bu yasadışı grupla (El Nusra) ilgili bazı hesaplar yapmaya devam ettiği izlenimini bırakıyor"dedi.

RUSYA MUHALİFLERİ "ALENEN" VURACAK

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura'nın "masum bir çıkış gibi" ifade ettiği "El Nusra Halep'ten çıksın. Hatta istiyorlarsa BM yetkilileri çıkış sırasında eşlik etsin" açıklaması ile hız kazanan "Nusret Cephesi'nin varlığı" tartışmasına Lavrov başka bir boyut kazandırmış ve "Nusra ile arasına mesafe koymayan tüm muhalifleri hedef alacağız" demişti.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |