Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2020 - Salı

Lübnan, Nusret Cephesi'ne savaş açtı

SURİYE 31 Temmuz 2014 10:59
Videoyu Aç  Lübnan, Nusret Cephesi'ne savaş açtı

Lübnan ordusu, Şii Hizbullah örgütü ile beraber Nusret Cephesi'ne karşı savaşacak.

Lübnan'daki Bekaa ilinin valisi Labwe Ramez Amhaz, Çarşamba günü, Hizbullah'ın Lübnan ve Suriye orduları ile işbirliği içinde Nusret Cephesine karşı Arsal'ın dağlık bölgesinde bir operasyon düzenleyeceğini açıkladı.

"Edindiğimiz bilgiye göre operasyon, Lübnan, Suriye orduları ve Hizbullah'ın işbirliği halinde sınır bölgesinde terörü sonlandırmak için gerçekleşecek." şeklinde vurgulayan Amhaz'ın ifadeleri çarşamba günü Şark el-Avsat gazetesinde yer buldu.

Ayrıca Amhaz, Suriye ordusunun kendi bölgesi içinde, Lübnan ordusu ve Hizbullah'ın da kendi bölgelerinde operasyonu yöneteceklerini açıkladı.

Yine Amhaz, Hizbullah yanlısı Bekaa şehirlerinin Suriye devleti karşıtı militanlar tarafından bombalanmasıyla ilgili hayal kırıklığını da dile getirdi.

"Sınır boyunda ve şehirlerimizde olanlar artık mazur görülebilir değil, militanlar tara fından atılan roketler sakinlerimizin güvenliği için artık kabul edilemez." şeklinde açıklamada bulundu.

Lübnanlı Şii grup Hizbullah'ın kalesi olan Hermel ve doğu Lübnan'ın diğer bölgeleri, örgütün Şam'a karşı isyanı bastırmaya çalışan Beşşar Esad'a desteğini açıklaması ve destek göndermesinden beri pek çok kez füzelerle vurulmuştu.

Kaynak : inca news
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM