Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Lübnan'da Çadırdan Sürükleyerek Çıkarıp Eşinin Önünde İnfaz Ettiler

Okunma: 2941
İSLAM DÜNYASI 6 Temmuz 2017 13:13
Videoyu Aç Lübnan'da Çadırdan Sürükleyerek Çıkarıp Eşinin Önünde İnfaz Ettiler

Lübnan Askeri İstihbaratı, ülkedeki Suriyeli mülteci kamplarından gözaltına aldığı tutukluları işkence yaparak öldürdü. Lübnanlı avukat ve insan hakları savunucusu Nebil El Halebi, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Asyanınsesi haberine göre; İstihbaratın işkence izleri taşıyan 7 cesedin araştırılmasına izin vermediğini belirten Avukat Nebil El Halebi Arsal Valiliğin cesetlerin derhal defnedilmesi talimatı verdiğini kaydetti.

İşkencede öldürüldüğü belirtilen Suriyeli mültecilerin ailelerine de çocuklarının fotoğraflarını çekmeye izin verilmedi.

Şii Hizbullah örgütünün etkin olduğu bilinen Lübnan Ordu ve İstihbarat kurumları sık sık işkenceye bağlı ölümlerle gündeme geliyor.

Avukat Nebil Halebi, işkencede ölen tutukluların Lübnan yasalarına aykırı olarak otopsi raporlarına başvurulmadan cenaze işlemlerinin yapıldığını belirtti.

Vücudunda işkence izleri tespit edilen maktüller hakkında açıklama yapan Lübnanlı yetkililer ‘4 kişinin kronik hastalıkları nedeniyle öldüğünü’ iddia etti.

Öte yandan 29 yaşındaki Suriyeli mülteci Rıdvan Muhammed El İssa, bu sabah Lübnan ordusunun mülteci kampına gelip kendisini çadırdan dışarı sürükledikten sonra eşinin önünde ateş etmesi nedeniyle hayatını kaybetti.

İki ayağından yoksun Suriyeli Mültecinin öldürülmesi nedeniyle eşinin sinir krizi geçirdiği belirtildi.

Rıdvan Muhammed’in 31 yaşındaki kardeşi Mervan Muhammed ve 25 yaşındaki kardeşi Safvan Muhammed de Lübnan Ordusunun tutukladığı 400 mülteci arasında hapsedilerek işkence de öldürülmüştü.

 


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |