Video Foto Galeri Yazarlar
23.2.2020 - Pazar

Lübnan ordusu ve Hizbullah'tan şok baskın! (Foto)

ÖZEL HABER 25 Eylül 2014 13:26
Videoyu Aç Lübnan ordusu ve Hizbullah'tan şok baskın! (Foto)

Lübnan ordusuyla Hizbullah'a bağlı askeri güçler, Lübnan-Suriye sınırında Suriyeli sivillere ait kampa baskın düzenledi.

Lübnan ordusu ve Hizbullah militanları Lübnan-Suriye sınırında bulunan Arsal kasabasında Suriyeli sivillerin bulunduğu kampa düzenlediği operasyonda birçok kişiyi göz altına aldı.

ISLAH HABER

Muhaliflerin Suriye'nin farklı bölgelerinde özellikle de Şam'ın Kalamun bölgesinde Hizbullah güçlerine ağır zaiyat vermesinden sonra Lübnan ordusu ve Hizbullah militanlarının Arsal kasabasında bulunan Suriyeli sivilerin çadırlarını tamamen yakarak birçok sivili gözaltına aldı.

Suriyeli medya aktivisti Hadi Abdulah twitter hesabından yayınlamış olduğu resim ve bilgide, Arsal'da çoğunlukla Sünnilerin yaşadığı ve onbinlerce Suriyeli mülteciyi barındıran sınır kasabasında birçok çadırın Lübnan ordusu ve Hizbullah militanları tarafından yakıldığını ve onlarca kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Lübnan resmi makamlar tarafından yapılan açıklamada, ülkelerinde bulunan Suriyeli mültecilerin sayısının 1 milyon 200 bini geçtiğini bildirdi.Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM