Video Foto Galeri Yazarlar
24.3.2018 - Cumartesi

Lüks arabalarıyla geldiler, Lüks otellerde Arakan Katliamını Kınadılar

Okunma: 5479
ÖZEL HABER 31 Ağustos 2017 11:05
Videoyu Aç Lüks arabalarıyla geldiler, Lüks otellerde Arakan Katliamını Kınadılar

İslam birliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler dün acil koduyla toplandı. Önce lüks arabalarıyla geldiler, sonra lüks otelde toplantı yaptılar, sonra tekrar lüks arabalarına binerek, lüks evlerine gittiler.

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Son 48 saat içerisinde Birleşmiş Milletler ve İslam birliği Teşkilatı başta olmak üzere batılı temsil eden bütün kurumlar bir araya geldi. Gelirken lüks arabalarıyla geldiler, lüks otellerde toplantılarını yaptılar, sonra yine lüks arabalarına binerek, lüks evlerine gittiler. AMMA! Arakan'daki Müslümanların katledilişinide kınadılar!

Fransa'da ölen 7-8 dinsiz'in ardından dünyadaki bütün İslam düşmanları Paris'e koşarken, katledilen binlerce Arakanlı için ''Şiddetli bir şekilde kınıyoruz, Sert kınıyoruz!, Devreye giriyoruz!, BM'leri acil toplantıya çağırıyoruz!, Bangladeşle irtibat halindeyiz! gibi toplumu uyutan açıklamalardan başkasi gelmedi.

Bir Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Matthew Rycroft, Myanmar konusunda yararlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şiddet olayları nedeniyle endişeli olduklarını kaydeden Rycroft, "Myanmar'daki durum nedeniyle kaygılıyız. Tüm şiddet olaylarını kınıyoruz. Tüm taraflara tansiyonu düşürme çağrısı yapıyoruz." dedi.

Sahi adı İslam ordusu olan bir ordu vardı, sloganıda ''BU MUHAMMED'İN ORDUSU'ydu. Boy boy resimler, videolar yayınlandı ne oldu bu orduya demektende geri duramadık bi türlü! Binlerce Müslümanın dilim, dilim kesilerek katledilmesi bu orduyu harekete geçirmiyorsa daha ne harekete geçirecek.

Yazacak çok şey var ama yazdıklarımızın bir kısmı BM'lere, bir kısmı Nato'ya, bir kısmı İslam Birliği Teşkilatına bir kısmıda birilerine belirli devletlere dokunuyor. Tevbe Suresinin 32. Ayetini hatırlatalım Diyanet-İşleri mealinden  ''Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kâfirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.
'' istesenizde, istemesenizde batıl düzenlerinizle birlikte sizlerde yok olacaksınız, bu Allah'ın vaadidir.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder