Video Foto Galeri Yazarlar
23.1.2019 - Çarşamba

Lüks Semt'te İnsanlık dışı Görüntü

Okunma: 5186
GÜNDEM 23 Aralık 2017 17:46
Videoyu Aç Lüks Semt'te İnsanlık dışı Görüntü

İngiltere'nin Bristol kentinde, kuşların pahalı otomobillerin üzerine pislemesinin önüne geçmek için ağaç dallarına dikenli teller asıldı. Korkunç uygulama büyük tepkiye sebep oldu.

NisaButikAdana

İngiltere'de çoğunlukla varlıklı kişilerin yaşadığı Bristol kentinde, lüks otomobillerin üzerine pisleyen kuşlar için akılalmaz bir yöntem geliştirildi. Kentin Clifton bölgesinde, park alanlarının üzerindeki ağaç dallarına kuşların konmasını engellemek amacıyla kuş savar dikenli teller asıldı. Uygulama, çevreciler ve hayvan hakları savunucuları tarafından büyük tepki topladı.

OTOMOBİLLER KİRLENMESİN DİYE

Kuşların dallara konmasını ve buralara yuva kurmasını istemeyen bölge sakinleri, dallara dikenli teller çiviledi. Independent gazetesine demeç veren bir bölge sakini, uygulamanın otomobillerin kuş dışkıları yüzünden kirlenmemesi için yapıldığını aktardı.

DALLARA AHŞAP KUŞLAR ASTILAR

Adının açıklanmasını istemeyen bölge sakini, "Bu civarda kuşların pislemesi büyük bir sorun. Otomobilleri gerçekten kirletiyorlar ve nedendir bilinmez kuşlar bu bölgede toplanıyorlar. Kuşları kaçırmak için başka yöntemler de kullandık. Dallara ahşap kuşlar astık ancak bu yöntem başarılı olmadı" ifadelerini kullandı.

AVM'DE DE VAR

Kuş savar dikenli teller, Bristol'ün Broadmead and Cabot Circus alışveriş merkezinde de kullanılıyor. Ancak buradaki uygulama, otomobilleri değil alışveriş yapanları korumak için geliştirilmiş.

Kaynak : Sondakika

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana