Video Foto Galeri Yazarlar
22.2.2020 - Cumartesi

Macar vekilden 'domuz kafası' önerisi

GÜNDEM 22 Ağustos 2016 23:05
Videoyu Aç Macar vekilden 'domuz kafası' önerisi

Mültecileri ülkelerine almamak için skandal öneriler sunan Avrupalı vekiller, her seferinde biraz daha sınırı aşıyorlar. Macaristanlı milletvekili, sınıra "Domuz kafası asalım, daha etkili olur" diyerek insanlık dışı bir öneride bulundu.

Macar milletvekilinin insanlık dışı "Domuz kafası" önerisi dünya çapında tepkiye neden oldu! Macaristan'da Müslüman sığınmacıların ülkeye gelişinin engellenmesi için sınırdaki tel örgülerine domuz başlarının asılması önerildi. Öneri koalisyon ortağı Hristiyan Demokratik Avrupalı Halklar Partisi üyesi bir milletvekilinden geldi.

DOMUZ DAHA ETKİLİ OLUR

Gyorgy Schopflin adlı Macar milletvekili Twitter hesabından tel örgülerdeki korkuluklarının fotoğraflarını paylaşarak, "İnsan imgeleri haram, domuz kafaları bunun için daha etkili olur" dedi.

Macar milletvekilinin önerisi uluslararası insan hakları örgütlerinin tepkisine neden oldu. Macar siyasetçi bu tepkilere karşın geri adım atmadı. Geçtiğimiz yıl Macaristan 177 bin 135 sığınmacıdan sadece 146'sini kabul etti. Ülke, sığınmacılara yönelik sert tavrıyla eleştirilerin hedefi olmuştu.

 
Kaynak : yeniakit
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM