Video Foto Galeri Yazarlar
16.6.2019 - Pazar

Macron canlı yayında duyurdu: Ekonomik ve sosyal olağanüstü hal ilan edeceğim

Okunma: 363
DÜNYA 11 Aralık 2018 10:29
Videoyu Aç Macron canlı yayında duyurdu: Ekonomik ve sosyal olağanüstü hal ilan edeceğim

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Sarı Yelekliler ile yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Macron, “Ülkede derin ve haklı bir durum var. Ekonomik ve sosyal bir olağanüstü hal ilan edeceğim” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron haftalardır devam eden sarı yelekliler protestosu nedeniyle saat önemli açıklamalarda bulundu.

Macron, “Ülkede derin ve haklı bir öfke mevcut. Aday olurken söylediklerimi unutmuş değilim. Ekonomik ve sosyal bir olağanüstü hal ilan edeceğim. Bu hafta içerisinde önemli kararlar vereceğim. ” dedi.

Macron, “Çok ciddi kurallar ile ekonomimizi korumamız gerekiyor. Halk bize son 18 ayda bu talepte bulunuyor. İşsizliği ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bunun başka bir alternatifi yoktur. Bu kolektif bir projedir. Avrupa’nın da gerçekleştirmesi gereken bir projedir. Herkesin fikrini dinlemeliyiz. Herkesin de bu tartışmaya katılımcı olması gerekiyor. Bizim istediğimiz böylesine daha iyi yaşam şartlarının ortaya konması gerekmektedir. Ülkenin onlarca yıldır merkezi şekilde yönetilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Kaynak : iznewsagency

Haber var islah eder, haber var ifsad eder