Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2018 - Cumartesi

Hikmet SEVER

FETÖ'CÜ İDDİASI, FETÖ'NÜN İDDİASI

Sahi! Fetöcu iddiasıyla zindan'a mahkum edilenler bu ülkede değerlide, Fetöcüların iddiasıyla mahkum edilenler mi değersiz? Fetönün çeşitli kirli kumpaslarıyla cezaevlerinde bulunan bu kadar Müslüman'ın mağduriyetini kim giderecek, hesabını kim verecek?

9 Kasım 2017 17:06
A
a
Türkiye'de bir zamanlar Fetö'nün kurduğu tezgahlar sebebiyle oluşan mağduriyetler konuşulmuyor bilakis gündeme dahi getirilmiyor.Aksine Fetocü iddiasıyla gözaltına alınmış kişiler konuşuluyor. Sadece konuşmak mı? Konuşulmayıp birde mağduriyetleri gideriliyor kısa bir zaman içerisinde.

Türkiye'de Fetöcu olduğu iddiasıyla sorgulanan kişiler serbest kalırken, Fetö'nun iddialarıyla  tutuklananlar mağduriyetlerinin giderilmesi için beklemeye devam etmektedirler.

26 Mayıs gecesinde gözaltına alınan Sözcü gazetesi muhabirlerinden Gökmen Ulu geçtiğimiz gün serbest kaldı. Kendisi 174 gündür Fetöcü olduğu iddiasıyla tutuklu bulunuyordu. Ve 174 gün sonra serbest bırakılarak Silivri cezaevinden çıktı.

SAVCI TUTUKLAMANIN DEVAMINI İSTEDİ, TAHLİYE KARARI ÇIKTI

Son sözlerini söyleyen sanık avukatları tahliyeye ilişkin beyanda bulundu. 

Ulu da gazeteci olarak bazen gördüklerini, bazen de haber merkezinin gördüklerini haberleştirdiklerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris’te tatil yaptığı bilgisini alınca Marmaris'e gittiğini ifade etti. 

Atatürkçü olduğunu söyleyen Ulu, tahliyesini ve beraatini talep etti. Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, muhabir Bekir Gökmen Ulu'nun tahliyesine karar verdi.


Evet bu kadar ciddi bir iddiayla gözaltına alınan Gökmen Ulu serbest bırakıldı. 

Tekrar hatırlayalım kendisi ne için gözaltına alınmıştı? Fetöcü olduğu iddiasıyla...

Gelelim şimdi'de Fetö'nun iddiasıyla gözaltına alınanlara. Fetö terör örgütünün iddiasıyla zindanlara mahkum edilenler öyle 170, 270 gündür mağdur edilmediler, onların zindan hayatında yaşadığı günler binlerce gün olmasına rağmen devam etmekte. Örneğin Türkiye'nin değerli bir Alim'i Şahımerdan  Sarı Hoca 1082 gündür  Kuzey Irak da esaret altında bulunmaktadır.Kendisine türkiye de kurulan kumpas sonucunda kuzey ıraka hicret etmek zorunda bırakılan Şahımerdan Sarı hoca için adım atılmaması nasıl izah edilebilir.Türkiyedeki yetkililerin yeniden yargılama konusunda  yapılan taleplere duyarsız kalması; 'acaba fetö terör örgütü hala sistemi yönlendiren bir güç mü' sorusunu akıllara getiriyor..

Sahi! Fetöcu iddiasıyla zindan'a mahkum edilenler bu ülkede değerlide, Fetöcüların iddiasıyla mahkum edilenler mi değersiz? Fetönün çeşitli kirli kumpaslarıyla cezaevlerinde bulunan bu kadar Müslüman'ın mağduriyetini kim giderecek, hesabını kim verecek?

Madem Fetöcü olduğu iddiasıyla mağdur edildi bu kadar insan, bu mağduriyetler bir,bir (Enis Berberoğlu, Gökmen Ulu v.b) gideriliyor  Fetöcülerinde zindan'da esaret altında bıraktığı mağdurların sıkıntılarını birileri de gidermesi gerekmiyor mu?

ARTIK YETER! Bu yapılanlar zulümdür diye haykıracak hangi vicdan sahibi insan çıkacak bu ülkede? Artık vicdan sahipleri yetkililerin harekete geçmesi için kaç tane daha yazı yazacak, kaç haber daha yapılacak. Bu kadar mağdur edilen Müslümanların hesabını kim verecek Allah'a?

Haber var islah eder, haber var ifsad eder