Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

Mali’de Cemaat Nusra İslam vel Muslimin Timbuktu Hava Üssüne Saldırıyor

Okunma: 3437
İSLAM DÜNYASI 25 Mayıs 2017 11:47
Videoyu Aç Mali’de Cemaat Nusra İslam vel Muslimin Timbuktu Hava Üssüne Saldırıyor

Mali’de Taliban’a ve El Kaide’ye bağlı Cemaat Nusra İslam vel Muslimin Fransız destekli işgalcilerin hava üssü Timbuktu’ya saldırıyor. (Video)

İslamın batı Afrikada’ki kalbi olarak bilinen Mali’de grupların birleşimiyle kurulan Taliban ve El Kaide’ye bağlı olan Cemaat Nusra İslam vel Muslimin işgal altındaki Mali topraklarında saldırılarına devam ediyor.

Yaklaşık olarak bir aydır birleşmeden sonra Cemaat Nusra İslam vel Muslimin, ülkedeki Fransız askerleriyle ittifak olan Mali Hükumetini hedef alan saldırılar düzenliyor.
Fransız destekli hükümet güçlerine Mayıs ayı başında Nampala saldırısının ardından Reuters’e açıklama yapan ordu sözcüsü Albay, ‘saldırıda 8 ölü ve çok sayıda yaralı olduğunu’ belirtmişti.

Son yayınlanan video’da Timbuktu Hava üssüne düzenlenen havan saldırılarının videosunu paylaşan Cemaat Nusra İslam Vel Muslimin ülke topraklarının Fransız işgalcilerinden ve işbirlikçi yönetiminden temizlenip İslami kurallara uygun yönetim kurulana kadar saldırıların devam edeceğini açıkladı.


 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |