Video Foto Galeri Yazarlar
21.3.2018 - Çarşamba

Mali El Kaidesi ‘Bintagoungou Operasyonu’nu Yayınladı -VİDEO-

Okunma: 3313
İSLAM DÜNYASI 29 Ağustos 2017 18:27
Videoyu Aç Mali El Kaidesi ‘Bintagoungou Operasyonu’nu Yayınladı -VİDEO-

El Kaide’nin Mali kolu Cemaati Nusreti İslam vel Muslimin, Bintagoungou saldırısını gösteren yeni bir video çalışması yayınladı.

Kuran’daki “Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve ‘Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli gönder, bize katından bir yardım eden yolla’ diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz?” ayetiyle başlayan video 7 dakika sürüyor.

Şeyh Ebu Hasan Raşid El Beledi’nin sözleriyle devam etti. El Kaide komutanı şunları söylerken görüntülendi: “Rab olarak Allah’a iman eden, Muhammed bin Abdullah’a nebi ve resul olarak iman eden, ve İslam’a da din olarak iman eden ve tağutun inkarının tevhidin rükunlarından bir rükün olduğunu bilen her mümin –ki tevhid tağutu inkar etmeksizin oluşturulmaz- için her nerede olurlarsa olsunlar kafirlere ve mürtedlere karşı cihada teşvik etmek vaciptir.”

Daha sonra operasyon görüntülerine yer verilen görsel çalışmada El Kaide komutanı Ebu Yahya Cezairi’nin operasyon öncesi duasını gösteren kareler de videodaki yerini almış.

Cemaati Nusreti İslam vel Muslimin’e bağlı yayın organı Ez Zelleqa Medya tarafından yayınlanan Bintagoungou Operasyonunu gösteren görüntüler, El Kaide Lideri Ebu Yahya El Libi’nin etkili konuşması eşliğinde yayınlandı.

Bintagoungou Operasyonu, sosyal medya üzerinden paylaşıldı:

Kaynak : Asyaninsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder