Video Foto Galeri Yazarlar
24.10.2017 - Salı

Mali El Kaidesi Operasyon Raporu Yayınladı

Okunma: 4522
ORTA AFRİKA 19 Nisan 2017 17:49
Videoyu Aç Mali El Kaidesi Operasyon Raporu Yayınladı

Mali’deki grupların birleşerek oluşturduğu Cemaati Nusra İslam vel Muslimin, son günlerde düzenlediği operasyonlara ilişkin rapor yayınladı.

Mali Ordusunun Togarost’taki özel kuvvetlere ait askeri kışlasını ele geçiren Cemaati Nusra İslam vel Muslimin, çok sayıda bordo bereli askeri öldürdüğünü ve/veya yaraladığını duyurdu.

Cihat yanlılarının Togarost’taki operasyonda ayrıca 7 askeri aracı ve çok sayıda silah ve bu silahlara ait mühimmat ele geçirdiği bildirildi.

Cemaati Nusra İslam vel Muslimin’in yayınladığı raporda yer alan operasyonlar arasında MINUSMA (Birleşmiş Milletler Mali Çok Boyutlu İstikrar Misyonu) güçlerine ait üç askeri aracın imha edilişi de var.

Aglahok Teyslet yolunda hedef alınan uluslararası MINUSMA kuvvetlerine yönelik iki ayrı saldırı 3 askeri araç imha edildi.

Cemaati Nusra İslam vel Muslimin, Mali’nin orta bölgelerindeki bir jandarma karakoluna saldırdığı operasyonda karargahın kontrolünü ele geçirdiğini duyurdu.

Mali’deki işgalci yabancı güçlerin çıkarılması için düzenlenen cihat saldırılarında Taglit bölgesinde konuşlu Çadlı kuvvetlere ait bir askeri araç imha edildi.

Asyanın Sesi


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |