Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

Malta Dışişleri Bakanı: Vadi’l-Hıms’taki Yıkımlara Karşıyız

Okunma: 4204
FİLİSTİN 28 Temmuz 2019 18:26
Videoyu Aç Malta Dışişleri Bakanı: Vadi’l-Hıms’taki Yıkımlara Karşıyız

Malta Dışişleri Bakanı Carmelo Abela, ülkesinin Kudüs’ün güneydoğusundaki Sur Bahir beldesi Vadi’l-Hıms Mahallesi’nde Filistinlilerin evlerinin yıkılmasına karşı olduğunu açıkladı.

KahveKitap
Malta’nın başkenti Valetta’da Filistin Büyükelçisi Fadi Hanania’yı kabul eden Abela, barışı engelleyen icraatlara son verilmesi için daha çok çaba sarf edilmesini ümit ettiğini söyledi.

Görüşmede Büyükelçi Hanania’nın da Malta Dışişleri Bakanı’na işgal rejiminin Vadi’l-Hıms Mahallesi’nde Filistin Yönetimi kontrolündeki bölgede yer alan binaları yıkarak işlediği cinayetin ayrıntıları hakkında bilgi verdiği belirtildi.

Hanania’nın ayrıca Vadi’l-Hıms Mahallesi’ndeki yıkımların uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler ve Güvenlik Konseyi kararlarına aykırı olduğunu hatırlattığı bildirildi.

Filistinli Büyükelçinin işgal rejiminin uygulamalarının Kudüs’ün Yahudileştirilmesine ve Filistinlilerin kentten kovulmasına, coğrafi ve siyasi yapının değişmesine yol açtığını söylediği kaydedildi.

İşgal güçleri, 22 Temmuz Pazartesi günü Sur Bahir beldesi Vadi’l-Hıms Mahallesi’nde 77 dairenin bulunduğu 11 binayı yıktı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder