Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

Medreseler Budist tapınağına dönüştürülüyor!

Okunma: 2241
ARAKAN 24 Şubat 2016 15:13
Videoyu Aç Medreseler Budist tapınağına dönüştürülüyor!

Budist yönetimin ve terör çetelerinin cinayet ve saldırılarına sahne olan Arakan'da, Müslümanlara yönelik her türlü haksız ve hukuksuz uygulamalar sürüyor.

KahveKitap

Budist yönetimin ve terör çetelerinin cinayet ve saldırılarına maruz kalan Arakan Müslümanları, keyfi uygulamalarla ellerinden okul, medrese ve işyerleri ellerinden alınıyor ve budistlere sunuluyor.

Budist yönetiminin kanatlarında Müslümanlara karşı terör estiren 969 Busit terör örgütü, Müslüman çocuklara Kuran-i Kerin kursu olarak faaliyet veren bir binayı tapınağa dönüştürmeye çalışıyor.

Wirathu, Myanmar'da Arakanlılara ait bir okulu Budist tapınağına dönüştürmeye hazırlanıyor.

Arakan'dan gelen haberlere göre, meşhur 969 çetesinin lideri radikal Budist rahip Aşin Wirathu, Myanmar hükümetinin gölgesi altında Arakanlılara ait bir okulu Budist tapınağına dönüştürmeye çalışıyor. 

Adı geçen okulun Arakan'ın Mongdo şehrinin güneyindeki bir bölgede yer aldığını ve yaklaşık 300 yıllık tarihi bir yapısı olduğunu belirtti. Bu okulun, tüm öğrenci gruplarına açık bir eğitim hizmeti vermeden önce, sadece küçük çocuklar için Kur'an Kursu olarak hizmet verdiğini ekledi.

 
Kaynak : Medyatimes
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder