Video Foto Galeri Yazarlar
23.4.2019 - Salı

Meksika Sınırındaki Askerlerin Görev Süresi Uzuyor

Okunma: 276
DÜNYA 1 Aralık 2018 14:02
Videoyu Aç Meksika Sınırındaki Askerlerin Görev Süresi Uzuyor

Amerika İç Güvenlik Bakanlığı, Savunma Bakanlığı Pentagon’dan, Meksika sınırındaki askerlerin görev süresinin önümüzdeki yıla kadar uzatılmasını istedi.

İç Güvenlik Bakanlığı askerlerin görev süresinin toplamda 45 gün daha yani Ocak ayı sonuna kadar uzatılmasını talep etti. Savunma Bakanlığı’nın bu talebe olumlu yanıt vermesi bekleniyor.

Normal şartlarda Meksika sınırındaki göçmen akınına karşı bu bölgeye gönderilen askerlerin görev süresi 15 Aralık tarihinde doluyordu. Konuyla ilgili açıklama yapan İç Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü Katie Waldman, sınırdaki mevcut tehdidin devam ettiğini, bu nedenle askerlerin görev süresinin uzatılmasının istendiğini söyledi.


Göçmenlerin Meksika'nın Tijuana şehrindeki bekleyişi sürüyor

Amerika-Meksika sınırı boyunca Texas, Arizona ve California eyaletlerinde toplamda 5600 asker sınır devriyelerine destek amacıyla görev yapıyor.Amerika Başkanı Donald Trump, Orta Amerika ülkelerinden yola çıkarak Amerika’ya doğru gelen göçmen kafilelerinin durdurulması amacıyla, sınır bölgesine asker takviyesi yapılması talimatını vermişti.

Kaynak : VOA

Haber var islah eder, haber var ifsad eder