Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Mescid-i Aksa'nın yıkımına yönelik tüm çabalar ateşle oynamaktır

Okunma: 2722
FİLİSTİN 11 Kasım 2016 06:32
Videoyu Aç Mescid-i Aksa'nın yıkımına yönelik tüm çabalar ateşle oynamaktır

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, "Mescid-i Aksa'nın yıkımına yönelik her adım ve halkı, ümmeti kışkırtmaya yönelik tüm çabalar, ateşle oynamaktır." dedi.

Clarion Hotel'de düzenlenen, "11. Uluslararası Kudüs Gençlik Buluşması"na video konferansla bağlanan Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İsrail'in, Kudüs ve Filistin'de Yahudileştirme ve bölüp parçalama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Bu konuda mücadeleyi asla bırakmayacaklarını vurgulayan Meşal, Kudüs'ün, barışın da savaşın da anahtarı olduğunu belirtti.

Meşal, İsrail'in, Kudüs'ü Yahudileştirmeye, Müslümanları oradan çıkarmaya, tarihi değerleri yok etmeye çalıştığını anlatarak, "Filistinlilerin kendi içindeki çatışmalarını ve yöneticilerin zaaflarını kullanıyorlar. Buna rağmen mücadeleyi asla bırakmamalıyız. Siyonist oluşum ateşle oynuyor. Mescid-i Aksa'nın yıkımına yönelik her adım ve halkı, ümmeti kışkırtmaya yönelik tüm çabalar, ateşle oynamaktır. Kendi içimizde bazı bölünmeler var ama bunları aşacağız ve mücadeleyi asla bırakmayacağız." diye konuştu.

ABD'nin yeni başkanına mesaj

Dünya devletlerinin, İsrail'in yaptığı her ihlali görmezlikten geldiğinin altını çizen Meşal, şunları kaydetti:

"Yeni seçilen Amerika Başkanı Trump'a mesajımız var; siz Kudüs ve Filistin davasını göz ardı edip İsrail'e yeşil ışık yakarak bölgede barışı inşa edeceğinizi düşünüyorsanız, hayal görüyorsunuz. Bu konuda dış ilişkinizi gözden geçirin. İsrail her zaman size yük olacak. İsrail bu tutumuyla dünya barışına engel olacaktır. Barış ancak İsrail'in bölgedeki oyunlarını, tuzaklarını durdurmakla olabilir. Kudüs için yapılan her eylem, program çok önemli. Bu çabaların sürekli ve ciddi şekilde yapılması hedefe ulaşılmasını sağlayacaktır. İntifadayı devam ettirmek zorundayız. Halkımız bunu istiyor. Bölünmüşlüğü ortadan kaldırıp, birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu topraklarda öyle bir halk var ki asla teslim olmayacaklar. Mücadele istekleri her zaman daha çok artmakta. Kudüs en önemli davamız olmaya devam ediyor. Filistin ve Kudüs işgalden kurtuluncaya kadar mücadelemiz devam edecek."

 

Kaynak : TRT HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |