Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Mescid-i Aksada çatışmlar yaşanıyor

Okunma: 1960
FİLİSTİN 28 Temmuz 2017 14:01
Videoyu Aç Mescid-i Aksada çatışmlar yaşanıyor

Dün Mescid-i Aksa kapılarını açtıktan sonra Filistinlilere saldıran İsrail, cuma namazında 50 yaşın altındaki Müslümanların mescide girişine izin vermedi. Mescid'i Aksa önünde çatışmalar yaşanıyor.

İsrail, Mescid-i Aksa'da bu hafta 50 yaşından altındaki Müslümanların cuma namazına katılmasına izin vermedi.

İsrail'in yasakları sebebiyle Mescid-i Aksa önünde çatışmalar yaşanıyor.

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, bugün için 50 yaşın altındaki Müslüman erkeklerin Mescid-i Aksa'ya girişine izin verilmeyeceği, kadınların girişine ise kısıtlama getirilmediği belirtildi.

Açıklamada, Kudüs'ün surlarla çevrili Eski Şehir bölgesinin içinde ve dışında ek polis güçlerinin konuşlandırıldığı, bu bölgenin etrafındaki bazı yolların da kapatılacağı kaydedildi.

 

Açıklamada ayrıca, söz konusu yasakların Filistinlilerin "bugün gösteri yapmaya ve karışıklık çıkarmaya hazırlandığı bilgisi" üzerine alındığı savunuldu.

Neler yaşandı?

İsrail polisi, 14 Temmuz Cuma günü Mescid-i Aksa'da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürmüştü. Olayda yaralanan 2 İsrail polisinin ise kaldırıldıkları hastanede öldüğü açıklanmıştı.

Olayın ardından Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail güçleri, Harem-i Şerif'in iki kapısını 16 Temmuz Pazar günü açmış, ancak kapılara elektronik metal arama dedektörleri yerleştirmişti.

Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |