Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Metro Turizm Otobüsü Şoförü; Tuvalet İçin Dururum, Namaz İçin Durmam

Okunma: 10252
GÜNDEM 11 Haziran 2017 19:26
Videoyu Aç Metro Turizm Otobüsü Şoförü; Tuvalet İçin Dururum, Namaz İçin Durmam

Metro Turizm’e ait otobüs yolcusu bir bayan, namaz kılmak için şoförden izin istedi. Şoför, namaz için otobüs durmaz, sadece tuvalet için durur. Git o videoyu nerede yayınlarsan yayınla benim adım Ali Demirkapı’ diyerek yolcunun üzerine yürüdü.

TUVALET İÇİN DURURUM, NAMAZ İÇİN DURAMAM

Olayı yaşayan bayan yolcuların anlattıklarına göre; 09.06.2017 Cuma akşamı Rizeden Ankara istikametine giden Metro Turizm 18.30 hareket saatli arabasindan 8 kisi olarak bilet aldık . Iftar ve sahura duruldu . Sahur molasini 02.30 da bitiren firmanın muavinine hareket edeceği esnada abdestimizin olduğunu ama sabah vaktinin girmediğini , yarim saat sonra durursa sabah namazını kilabilecegimizi söyleyerek için ricada bulunduk . Abdestimizin olduğunu ve 5 dakika süreceğini söyledik . Muavin kadının otobüsün başından beri agresif tavırları bu meselede ricada bulununca daha da arttı . Saat 03.00'te şoförün yanına giderek direk şoföre ricada bulunduk . Durmadı . 4.30a kadar durur diye bekledik. Vaktin çıkmasına son yarim saat kala tekrar hatırlattım . Önce bir kişinin namazi için duramayız dedi . Arkadan 7 kişinin daha biz de kılacağız demesi ile söylemlerini ve bahanelerini değiştirdi . Duracak yer yok dedi bizi yolladı . 5 dakika sonra tekrar gittim ve iki üç tane dinlenme tesisi ve petrol geçtik dedim . Inkar etti, ben gormedim duracak yer yok dedi . Tekrar yerimize yolladı . Namaz kılmak isteyen başka bir arkadaş gitti . O da rica etti . Önümüzde bakin petrol istasyonu geçiyoruz görmüyor musunuz dedik . Diretmeye devam etti . O esnada soforun yanında oturan (zannımca yardımcı sofor) ayağa kalkarak avazı çıktığı kadar bağırmaya başladı . Hatta bir ara ellerini kaldırarak üzerimize yürüdü.

LA GİT YAYINLA!

O anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden bayan yolcu, ’Bunuda yayınlayacağım. Namaz için bilerek durmadın tuvalet için durdun. Tuvalet için durun desem duracaktın. Namaz için durmadın. Sizin gözünüzde namazın tuvalet kadar değeri yok mu?’ demesinin üzerine adının Ali Demirkapı olduğunu söyleyen otobüs şoförü; ‘ Gidin şikayet edin bizi. Yav git istediğin yere videoyu yayınla. Benim ismim Ali Demirkapı. Git. La git ya’ dedi.


ÇOK SAYIDA TEPKİ GELDİ

Videonun sosyal medyada paylaşılmasının üzerine firma yetkililerine çok sayıda tepki geldi. Vatandaşlar yorumlarda Metro Turizm’i eleştiri yağmuruna tutarken kısa bir mola vermeyen şoföre de ağır tepkilerde bulundu.

Kaynak : Gerçektaraf

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |