Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

Milyonluk Gösterilerde Gazze'de Yaralananların Sayısı 65 Oldu

Okunma: 349
FİLİSTİN 15 Mayıs 2019 23:25
Videoyu Aç Milyonluk Gösterilerde Gazze'de Yaralananların Sayısı 65 Oldu

Siyonist işgal güçlerinin Gazze'de, Nekbe'nin 71. yıldönümü münasebetiyle Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü çerçevesinde bugün (15 Mayıs Çarşamba) düzenledikleri milyonluk gösterilere saldırıları sonucu yaralananların sayısının 65 olduğu haber verildi.

KahveKitap
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin Sağlık Bakanlığı kaynaklarına dayanarak verdiği haberlere göre 65 kişi işgal güçlerinin attığı mermilerle yaralandı. Ayrıca atılan gaz bombalarından etkilenen onlarca insan bulunuyor.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri yaralananlardan 22 kişinin çocuk 5 kişinin de bayan olduğunu bildirdi. Yaralılar arasında iki de gazeteci bulunuyor.

İşgalcilerin saldırılarına karşı göstericilerin de Gazze çevresindeki alanlara yakıcı balonlar ve yakıcı uçurtmalar göndermeleri sonucu bazı yerlerde yangınlar çıktı. İşgalcilerin kontrolündeki bölgelerde çıkan yangınların Gazze tarafından çıplak gözle görülebildiği ifade edildi.

Gazze ahalisi milyonluk gösterilere katılmak için bugün öğleden sonra 1948'de işgal edilmiş bölgelerle sınır yerlerde bulunan dönüş çadırlarına akın etmeye başlamıştı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder