Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Mısır, Rafah Kapısı'nın Cumartesi ve Pazar Günleri Açılacağını Duyurdu

Okunma: 1578
FİLİSTİN 3 Eylül 2016 09:16
Videoyu Aç Mısır, Rafah Kapısı'nın Cumartesi ve Pazar Günleri Açılacağını Duyurdu

Gazze Şeridi'nin dünyaya açılan tek kapısını uzun süredir kapalı tutan Mısır, Rafah Kapısı'nın Cumartesi ve Pazar Günleri Açılacağını Duyurdu. Rafah Kapısı'nın her iki tarafında geçiş yapmak için bekleyen binlerce kişi var.

Gazze'deki Filistin İçişleri Bakanlığı'na bağlı Kapılar ve Sınırlar Heyeti, Mısır'ın Rafah Kapısı'nı Cumartesi ve Pazar günleri her iki yönde de geçişe açacağını duyurdu.

Kapılar ve Sınırlar Heyeti, bu akşam (1 Eylül Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mısır yönetiminin Rafah Kapısı'nı insani durumları göz önünde bulundurarak iki günlüğüne istisnai olarak her iki yönde geçişlere açacağını bildirdi.

Açıklamada, Cumartesi ve Pazar günleri Rafah Kapısı'ndan çıkış yapacakların isimlerinin bu akşam ilerleyen saatlerde bakanlık tarafından ilan edileceği belirtildi.

Mısır yönetimi 60 gündür kapalı tuttuğu Rafah Kapısı'nı Gazze Şeridi hacı adaylarının çıkış yapması için üç günlüğüne ve tek yönde geçişe açmıştı.

Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı verilerine göre 30 bin kişi Rafah Kapısı'ndan çıkış yapmak için bakanlığın hazırladığı listelere kayıt yaptırdı. Gazze Şeridi dışında mahsur kalan ve kapı kapalı olduğu için Gazze Şeridi'ndeki evine dönemeyen çok sayıda kişi de Rafah Kapısı'nın açılmasını bekliyor.

FİEM


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |