Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

MISIR’DA ÇİN İSTİHBARAT UÇAKLARI ASKERİ HAVA LİMANINDA BEKLİYOR

Okunma: 3045
DOĞU TÜRKİSTAN 6 Temmuz 2017 19:13
Videoyu Aç MISIR’DA ÇİN İSTİHBARAT UÇAKLARI ASKERİ HAVA LİMANINDA BEKLİYOR

5 Temmuz’da Çin istihbaratı ve Mısır istihbaratının ortak operasyonları sonucu. Öğrenci yurtları ve Ugur Türklerinin lokanta ve iş yerleri basılmış bu baskınlarda sadece Doğu Türkistan’lı Uygur Türkleri tutuklanmıştı.

Çin İstihbaratına ait asker ve polisler yüzlerini maske ile gizlemişti. Çin istihbaratının bu oyunu ortaya çıkıp dünya basınında yer alınca Çin bir adım geri attı. Asker  ve polislerini Mısrı Askeri  Havalimanında bekletiyor.

Çin ve Mısır istihbaratları dünyanın Uygur Türklerine vereceği tepkileri ölçmek için taktik değiştiriyor.  Çin istihbaratı Askeri Havalimanına çekildi. Doğu Türkistan’lı Uygur Türkleri esir ve dünya bu duruma tepkisiz kalırsa Tayland örneğinde olduğu gibi, Çin bu Uygurların da başlarına çuval geçirip askeri uçakla Çin’e götürecek.

Videoda Uygur Müslüman 70, 80 kadar Uygur Türkünün tutuklandığını ve sebebini bilmediklerini belirterek tutuklu bir şekilde bekletildiklerini söylemekle beraber özellikle Araplar tarafından bekletildiklerinin altını çiziyor.

Bu durum bizim iddiamızı doğruluyor. Çin İstihbaratına ait asker ve polisler Mısır askeri havalimanına çekildiler.

TAYLANT’DAN ÇİN’E TESLİM EDİLEN UYGUR TÜRKLERİ ZOR VE BASKI ALTINDA KONUŞTURULARAK, aslında Çin zulmü olmadığını bu teslim edilenlerin 7 yaşından 70 yaşına kadar hepsinin terörist olduğu dünyaya servis edilmişti. Çin bu iddiayı Mısır’da öğrenim gören öğrenciler içinde yapmak için alt yapıyı oluşturmaya çalışıyor.

Tayland’dan Çin’e götürülen Uygur Türkleri zorla işkence altında ifadeleri alınmış ve Terörist ilan edilmişti. Çin dünyaya kapılarını kapatmış ve hiçbir kurumun denetlemesine razı gelmemişti. Çin’e iade edilen Uygur Türklerinin kaçı ne şartlarda yaşıyor, kaçı şehit edildi dünya haberdar değil.

Bu vesile ile Türkistan İslam Derneği olarak tüm dünya müslümanlarına sesleniyoruz. Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerine sahip çıkmak bu zulmü duyurmak ve kardeşlerimize yapılan Çin zulmünden dünyayı haberdar etmek bir müslüman olarak görevimizdir. Bütün müslümanlardan Doğu Türkistan’lı Uygur Müslümanlarına sahip çıkmalarını bekliyoruz.
 
                                                                             Türkistan İslam Derneği Yönetim Kurulu Adına
                                                                                                  Başkan Yılmaz ŞAHİN


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |