Video Foto Galeri Yazarlar
19.1.2018 - Cuma

Mısır'ın Sina Yarımadası'nda askere bombalı saldırı

Okunma: 2529
MISIR 18 Şubat 2017 10:10
Videoyu Aç Mısır'ın Sina Yarımadası'nda askere bombalı saldırı

Kuzey Sina'da yola döşenen bombanın patlatılması sonucu 3 asker öldü, 4'ü yaralandı

Mısır'ın Kuzey Sina ilinde yola döşenen bombanın güvenlik güçlerine ait zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 3 askerin öldüğü, 4'ünün yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kuzey Sina ilinin orta kesiminde yer alan Sina Çimento Fabrikası yakınlarında, Mısır ordusuna ait aracın devriye gezdiği sırada, yola yerleştirilen bomba uzaktan kumanda ile patlatıldı.

Saldırıda 3 asker hayatını kaybetti, 4'ü yaralandı.

ŞİDDETİN MERKEZİ SİNA YARIMADASI

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, eylül 2013'ten bu yana Sina'daki birçok ilde "terörist ve tekfirci" olarak nitelediği unsurlara yönelik, güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri gerekçesiyle operasyonlar yapıyor.

Ülkenin kuzeyindeki Sina'da, Kasım 2014'te IŞİD'e biat ettiğini duyuran ve adını Sina Vilayeti olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis grubu gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu biliniyor.

Güvenlik kaynaklarından geçen ay yapılan açıklamaya göre, 2013'teki askeri darbeden sonra başlayan olaylar kapsamında Sina Yarımadası'nda sivil ve askeri hedeflere yönelik gerçekleştirilen bini aşkın saldırıda bin 441 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak : Dünyabülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder