Video Foto Galeri Yazarlar
20.7.2019 - Cumartesi

Mısır Ordusunun Zehirli Gazla Saldırdığı Tünelde İki Filistinli Şehit Oldu

Okunma: 417
FİLİSTİN 11 Şubat 2019 22:27
Videoyu Aç Mısır Ordusunun Zehirli Gazla Saldırdığı Tünelde İki Filistinli Şehit Oldu

Gazze’deki Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, Mısır sınırında bir tünelde kurtarma çalışmaları sırasında bir polis memuru ile bir vatandaşın zehirli gazlardan etkilenerek şehit olduğunu duyurdu.

KahveKitap
Bakanlık sözcüsü İyad El-Bezm, bu sabah (11 Şubat Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, 39 yaşındaki polis memuru Raid El-Aker’in dün akşam Gazze Şeridi’nin güneyindeki sınır bölgesinde bulunan bir tünelde arama yaparken şehit olduğunu söyledi.

El-Bezm, tünelde yürütülen kurtarma çalışmaları sırasında 28 yaşındaki Subhi Ebu Kırşeyn isimli Filistinlinin de zehirli gazlar sebebiyle şehit olduğunu açıkladı.

Sivil savunma ekiplerinin şehitlerin naaşlarını saatler süren çalışmanın ardından tünelden çıkardıklarını kaydeden El-Bezm, tünelden sağ olarak kurtarılan iki polis görevlisinin de hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Gazze Şeridi’ndeki yerel kaynaklar, Mısır ordusunun dün akşam Rafah’ın doğusunda ticari amaçla kullanılan bir tünele zehirli gaz attığını bildirmişti.

Kaynaklar, Rafah’taki kurtarma ekiplerinin Mısır ordusunun zehirli gazla saldırdığı tünelde mahsur kalan 9 kişiyi kurtarmak için çalışma başlattığını kaydetti.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder