Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Muhalif Gruplar Heyetul islamiyye adı altında birlesti

Okunma: 20476
SURİYE 17 Aralık 2016 20:03
Videoyu Aç Muhalif Gruplar Heyetul islamiyye adı altında birlesti

SON DAKİKA!!! Sonunda Muhalif gruplar birleşti. Şamın Fethi Cephesi, Ahraru'ş Şam, Feylakuş Şam dahil olmak üzere 17 grup kendisini fes edileceğini bildirerek Heyetul İslamiyye adı altında birleşti.

Sonunda beklenen oldu geçtiğimiz günlerde 15 saatlik toplantının ardından birleşme kararı çıkmaması ve Şeyh Muhaysinin ağlayarak toplantiyi terkettiği iddia edilmişti. Toplantidan sadece bir kaç gün sonra Suriyeli Muhalif gruplar tek bayrak altında toplandıklarını açıkladılar. Grupların fes edileceği ve Heyetul İslamiyye adı altında bütün grupların birleştirileceği bildirildi.

Suriyeli Muhaliflerin önde gelen gruplarından Şamın fethi cephesi, Ahraruş Şam, Feylakuş şam, Ecnadu Şam ve Nureddin Zengi gruplarının başını çektiği ve Şeyh Muhaysini tarafından desteklenen birleşmenin ardından kısa bir açıklama yapıldı.

Birleşmenin dışında kalmak isteyen grupların tanınmayacağını ve dışlanacağı açıklandı. Ahraru'ş Şam sözcüsü Ebu Yusuf El-Muhacir, yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki günlerde, Suriyeli büyük muhalifler grubu olarak tek bir çatı altında birleşmeyi planlıyoruz. İnşallah çok yakın zamanda gerçekleşecek" ifadelerini kullandı.

Ahraruş Şam, Şam'ın Fethi Cephesi,Feylakuş şam, Suvaruş Şam, Maktab Şeri ve ilmi bir heyetin daha imzası bildiride mevcut.


 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |