Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

Muhalifler arasında İhtilaflar sona erdi, Küffara karşı savaş yeniden başladı

Okunma: 5837
ÖZEL HABER 27 Nisan 2018 13:52
Videoyu Aç Muhalifler arasında İhtilaflar sona erdi, Küffara karşı savaş yeniden başladı

Suriye'de Heyet Tahrir'uş Şam ve Cephet Tahrir Suriye (Ahraruş Şam, Nurettin Zengi ve Sukuruş Şam) arasındaki ihtilaflar sona erdi, küfür sistemlerine karşı savaş yeniden başladı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de Heyet Tahrir'uş Şam ve Cephet Tahrir Suriye (Ahraruş Şam, Nurettin Zengi ve Sukuruş Şam) arasındaki ihtilaflar sona erdiği ve Küfür sistemine karşı savaşın yeniden başladığı bildirildi.

Suriye'de 65 gündür devam eden ve Suriye halkı tarafından tepki ile karşılanan ihtilaflar'ın sona ermesi Heyet Tahrir'uş Şam'a yakın kaynaklar tarafında da doğrulandı.

Daret İzze Şura meclis üyesi  Abdullah el-Hulu ile bölgede yer alan bağımsız gazeteci Abdussamed Dağül kısa bir röportaj gerçekleştirerek bölgeden sıcak bilgiler paylaştı.Yapılan anlaşma ve ittifak'ı bölgeden bildirin Daret İzze Şura meclis üyesi El-Hulu 'CTŞ ile HTŞ arasında olan ittifakın mübarek olmasını diliyoruz' dedi.

İhtilafların sona ermesinden sonra, gruplar tarafından karşılıklı beyanatlar yayınlandı. Yayınlanan beyanatlarda ve İBA'nın paylaştığı içerikte şunlara yer verildi.

Hey’et Tahriru’ş-Şam-Cephetu Tahriru Suriye-Sukuru’ş-Şam arasında süresiz ateşkes anlaşması yapıldı.

Gruplar arasında yürütülen birkaç barış girişiminden sonra dün akşam taraflar arasında, ateşkes, kuzey bölgede durumun olduğu hal üzere kalması ve belirlenen süre içerisinde tutukluların serbest bırakılması üzerine ittifaka varıldı. Yine varılan anlaşmalar arasında, tutuklamaların durdurulması, kontrol noktalarının kaldırılması ve özgür bölgeler arasındaki yolların açılması da bulunuyor.

Beyan, resmi hesaplar ve destekçi hesaplar üzerinden kışkırtma içerikli açıklamaların yapılmasının durdurulmasını belirtmenin yanında, sahanın sorunlarının kapsamlı bir haline varmak için sürekli olan geniş istişare heyetlerinin kurulduğunu tekit etmekte.

Anlaşma sağlandıktan sonra gruplardan yayınlanan beyanlarda Küfür sistemlerine karşı savaşın tekrar başladığı bildirildi. Anlaşmanın yapıldığı saatlerde Heyet Tahrir'uş Şam, Esed rejimine karşı geniş çaplı saldırı operasyonu başlattı.

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana