Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Muhalifler Esed rejimine ağır kayıp verdirdi!

Okunma: 6483
SURİYE 11 Şubat 2017 10:59
Videoyu Aç Muhalifler Esed rejimine ağır kayıp verdirdi!

Suriye'de Beşşar Esed rejimine bağlı birliklerin Lazkiye kırsalına yönelik kara harekatına karşılık vererek Reşa Tepesi'nde kontrolü sağlayan muhalifler bölgeden çekildiklerini duyurdu.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Esed güçleri ve rejim yanlısı yabancı teröristlerin, Cebel Ekrad'a yönelik saldırıları sonrası çıkan çatışmalar sabaha kadar sürdü.

Çatışmalar sırasında gece yarısına doğru Reşa Tepesi'ni ele geçiren muhalifler, rejim güçlerinin yoğun top atışları sonrası sabah saatlerinde bölgeden çekildiklerini bildirdi.

Muhalifler çatışmalarda en az 27 rejim askerinin öldürüldüğünü, çok sayıda mühimmatı ele geçirip iki tank ve iki uçaksavarı imha ettiklerini öne sürdü.

Çatışmaların durduğu bölgede, rejim birliklerinin Cebel Ekrad ve Türkmendağı'na yönelik top atışlarının aralıklarla sürdüğü bildiriliyor.

Ateşkesin yürürlüğe girdiği 30 Aralık'tan bu yana Lazkiye kırsalını zaman zaman vuran Esed rejimi, bu süre içinde en ciddi saldırısını dün gece gerçekleştirmiş, saldırılara karşılık veren muhalifler de ilerleyişe geçmişti..

Kaynak : Yeniakit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |