Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Muhalifler Halep'te Rejime Ağır Silahlarla Saldırıyor

Okunma: 6437
ÖZEL HABER 29 Ekim 2016 11:01
Videoyu Aç Muhalifler Halep'te Rejime Ağır Silahlarla Saldırıyor

Suriyede muhalifler Halep'teki kuşatmayı kırmak ve muhasara altında kalmış sivilleri kurtarmak için günlerdir ağır silahlarla rejim noktalarını vuruyor..

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Muhalifler, Halepte Esed rejimi ve destekçilerinin kuşatmasını kırmak için büyük ölçüde Grad ve Fil füzelerini kullanarak şiddetli bir saldırılar gerçekleştiriyor.Esad güçlerine ağır darbeler vuran muhaliflerin öenmli silahlarından olan Grad füzeleri bir çeşit füze topu. Bu füzeler 218-240 cm uzunluğunda düz bir namludan oluşuyor. Bu namlunun içine üç kısımdan oluşan füze yerleştiriliyor: 25-30 kg ağırlığında bir başlık, füzeyi yönlendiren gövde ve füzeyi fırlatacak pervane şeklindeki taban. Bazen menzili artırmak için itici bir motor yerleştiriliyor. Bu füzenin çapı çeşidine göre 122 ile 230 mm arasında değişiyor. Füzenin boyu 3 metreye ağırlığı 77 kg’a ulaşıyor.

Bu füzeler ya tekli ya da arabalara sabitlenmiş olarak toplu şekilde kullanılıyorlar.


Füzelerin menzili kullanılan çapa göre 18-45 km arasında değişiyor.Parçalayıcı başlık ağırlığı oranında 25 ile 50 km²’lik bir alanı etkileyebiliyor. Ve füze hedefe çarptığı anda patlıyor.
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |