Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Muhalifler karşısında Hizbullahın çöküşü

Okunma: 5631
ÖZEL HABER 24 Temmuz 2017 16:58
Videoyu Aç Muhalifler karşısında Hizbullahın çöküşü

Tahrir'uş Şam'ın öncülük yaptığı Muhalifler ile Hizbullah arasında Batı Kalamun, Arsal bölgelerinde şiddetli çatışmalar yaşanırken, Hizbullah grubu resmen savaşın daha başında çöküşe geçti.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Hizbullah ile Tahriruş Şam'ın başı çektiği Muhaliflerle Lübnanın kuzeydoğusundaki Arsal kırsalı ve Suriye içerisinde yer alan Kalamun bölgesindeki savaş şiddetleniyor. Lübnan hükümetinin terörist Hizbullah örgütü ile başlattığı operasyonlarda daha saldırıların ilk gününden itibaren ağır kayıplar vermesi dünya kamuoyunada yansımış durumda. 

Suriye rejimi ile birlikte hareket eden terör örgütü Hizbullat önce bölgeyi rejim'e ait savaş uçaklarına hava saldırıları düzenletmiş ardından saldırıya geçmişti, Tahriruş Şam önderliğindeki Muhaliflerin sert direnişiyle karşılaşan Hizbullah örgütü bulunduğu bölgeden geri çekilmek zorunda kaldı.

İlk belirlemelere göre 50'den fazla kayıp veren Hizbullat örgütüne bir darbede Kalamun cephesinden geldi. Tahriruş Şam'ın yaptığı operasyonlarla birçok bölgeyi kaybeden Hizbullat örgütü Muhaliflere çok sayıda esir ve kayıplar bırakarak geri çekilmek zorunda kaldı.

Hizbullat örgütü Muhalifler karşısında verdiği kayıpların resimlerini paylaştı.
Suriye savaşının başladığı günden beri perde arkasında hep Suriyeli masum sivillere zulüm ve işkence yapan Hizbullat grubu savaşta ilk defa Muhaliflerle karşı karşıya ciddi bir şekilde mücadele veriyor. Hizbullat örgütünün daha ilk günden verdiği büyük kayıplar karşısında askeri kaynaklar savaşı daha fazla sürdüremeyeceklerini ve bölgeden geri çekilmek zorunda kalacaklarını bildiriyor.

Tahriruş Şam birlikleri Batı Kalamun'da Hizbullat örgütündeki bir zırhlı aracı atgm ile hedef alırken;
Öte yandan bölgede öldürülen Hizbullat milislerinin cenazeleri Lübnan'da gövde gösterileriyle gömüldü, Şii'liğin savunucuları olarak gören Hizbullat örgütü cenaze merasimlerini şov'a çevirerek sarı tabutlarla şehir meydanlarında gezdiriliyorlar.Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |