Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

Muhalifler Rus keşif uçağını düşürdü (Video)

Okunma: 2837
SURİYE 19 Ekim 2015 11:16
Videoyu Aç Muhalifler Rus keşif uçağını düşürdü (Video)

Rusya'nın Suriye'deki sivil yerleşim yerlerine yönelik hava saldırılarında ölü sayısı her gün artarken muhalifler Halep semalarında uçan bir Rus keşif uçağını vurduklarını belirtti.

KahveKitap
HABER: ISLAH HABER

Suriye'de muhalifler karşısında ağır yenilgiler alan Esed ordusu, İran ve Hizbullah destekli Şii militanlardan aradığı gücü bulamayınca Rus savaş uçaklarını devreye soktu.


Rus uçaklarının Suriye'nin farklı bölgelerinde sivil yerleşkelere yönelik aralarında yasak olan misket bombası dahil birçok saldırı düzenleği belirtilirken yaşanan saldırıda onlarca sivilin hayatını kaybettiği açıklandı.

Ayrıca muhalifler Halep kenti semalarında Rusya'ya ait olduğu belirtilen bir keşif uçağını vurarak düşürdüklerini açıkladı.

Kasım Süleymani ve Rusların şoka girdiği operasyon (Video)

 


Öte yandan Rus savaş uçaklarının hava desteğiyle Humus,Hama ve Halep'te kara operasyonu başlatan Esed rejimi muhalifler karşısında ağır darbe aldı.

3 kentte 2000 İran militanında desteklediği operasyonlarda şuana kadar yaşanan çatışmada 100'e yakın tankının imha edildiği, ve onlarca askeri araç ve ağır silahın patlatıldığı açıklandı. Birçok tanka ve mühimmata el koyan muhalifler  bölgede süren sıcak çatışmalarda yüzlerce İran,Hizbullah, Esed ve Rus askerini öldürdüklerini belirti.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder