Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Muhalifler Vurdu, 7 uçak imha edildi

Okunma: 5015
ÖZEL HABER 4 Ocak 2018 13:16
Videoyu Aç Muhalifler Vurdu, 7 uçak imha edildi

Muhaliflerin Grad füzeleriyle vurduğu Rus hava üssü 'Hmeymim'deki hasar ortaya çıktı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Rusya'nın ağır bombardımana tuttuğu İdlib şehrine yapılan saldırılara karşılık, Muhalifler Hmeymim hava üssüne 31 Aralık gecesi Grad füzeleriyle yaptığı saldırıların ayrıntıları ortaya çıktı.

Rus medyasında çıkan haberlere göre 'Hmeymim' üssü 27 aralık tarihindede füzelerle vurulmuş, fakat hava üssünde bir zarar oluşmamıştı. Bu saldırılar, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in 11 aralık'taki ziyaretinden sonra 'Rus askeri birliği, Suriye'den çekiliyor' kararının ardından başlamıştı. Rus askeri birlikleri bölgeden çekilsede, hava desteğinin Esed Rejimine devam edeceğini Rus yetkililer bildirmişti.

Hava üssünün 03 Ocak tarihinde Grad füzeleriyle yoğun olarak vurulması sonucu ciddi manada zarar Hmeymim hava üssünde oluştuğu bilgisi verildi. Rus basınında yer alan haberlere göre dört adet Su-24 savaş uçağı, iki adet Su-35S çok amaçlı savaş uçağı ve br adet An-72 askeri taşıma uçağının imha edildiği bilgisi paylaşıldı.

Rusya bu saldırılarda, Suriye'deki savaşta tek seferde en yüksek zararı görmüş oldu. Rusya devlet makamları tabi ki saldırıları inkar etti.

Rusya'nın yetkili mercileri saldırı hakkında detay vermezken, teknik bir arızadan dolayı düşen helikopterin içindeki 2 pilotun ölümü açıklandı.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana