Video Foto Galeri Yazarlar
20.10.2017 - Cuma

Muhaliflerin Birleşme Girişimi Devam Etmeli

Okunma: 5558
ÖZEL HABER 10 Ocak 2017 17:51
Videoyu Aç Muhaliflerin Birleşme Girişimi Devam Etmeli

Birleşme girişiminin Allah azze ve celle'nin rızası doğrultusunda sonuçlanmasını, Ümmetin dört gözle beklediğini Suriye'deki gruplara hatırlatmak isteriz.

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Suriye’de birleşme haberleriyle ilgili olarak başta Suriye’deki Alim ve Aşiret liderlerinin; Görüşmelere devam edilmesi ve olumlu sonuçlanması yönündeki girişimleri devam ediyor.

Bu isteğin sadece müslümanlar tarafından değil bizzati Allah azze ve celle tarafından emredildiğini bildirmek isteriz. Ali İmran Suresinin 103. Ayetinde Mealen; ‘’Allah’ın ipine toptan sımsıkı sarılınız ve fırkalara ayrılmayınız..’’ diye buyrulmaktadır. Dikkat edilirse fert, fert Allahın ipine sarılınız denilmiyor. Fırka, fırka’da sarılınız da denilmiyor bilakis hepiniz toptan Allah’ın ipine sarılınız diye emir buyurulmaktadır. Ancak ‘’Allah’ın ipine sarılmakla ‘’  İslam alemi yeniden izzetine, ihtişamına ve egemenliğine kavuşacaktır.
 
Allah azze ve celle’mi iyi bilir yoksa beşer olan yaratılmış bizlermi ? Şüphesizki o her şeyi hakkıyla bilendir.

Nitekim; Allah rasulu (s.a.v)  bir hadisi şerifte ‘’Cemaatte rahmet, ayrılıkta azap vardır’’ buyuruyor. (Müsned, IV, 375) Ancak başarının birleşmeyle geleceğini, aksi halde bu birleşmenin gerçekleşmemesi sonucunda ahirette azab’ın, dünyada ise başarısızlığın geleceğini unutmamanızı isteriz. Ve kararlarınızı Allah’ın şeriatına göre almanızı, nefsi arzu ve düşüncelerinizi bir tarafa bırakmanızı İslam ümmeti adına temenni etmekteyiz.

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |