Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

Muhaliflerin Operasyonu ve İsrail'in Esed Rejimine Saldırı İddiası!

Okunma: 4309
SURİYE 10 Eylül 2016 19:36
Videoyu Aç Muhaliflerin Operasyonu ve İsrail'in Esed Rejimine Saldırı İddiası!

Şam'ın Fethi Cephesi ve Ahraruş Şam gibi etkin muhalif grupların Suriye'nin Golan tepesindeki Kuneytra kentinde bulunan Esed rejimine ait noktalara yönelik başlattı

Şam'ın Fethi Cephesi ve Ahraruş Şam gibi etkin muhalif grupların Suriye'nin Golan tepesindeki Kuneytra kentinde bulunan Esed rejimine ait noktalara yönelik başlattığı Kadsiyeh el Cunub operasyonu şuana kadar muhaliflerin bölgede hakimiyetiyle sonuçlanmış durumda.
 
Muhalifler tarafından internete yüklenen görüntülerde, İran destekli rejim unsurlarının bulunduğu mevziler ağır silahlarla saldırı altına alınırken rejim askerlerinin uzun bir çatışmaya girmeden mevzileri terketmesiyle sonuçlanmış durumda.
İsrail Esed rejimine destek mi veriyor?

Öte yandan Suriye'ye ait ve İsrail tarafından işgal altında bulunan Golan tepeleri yakınındaki Kuneytra'da rejim güçlerine ne zaman bir muhalif saldırı gerçekleşse İsrail bir bahane öne sunarak bölgede sözde Esed mevzilerine yönelik saldırı düzenlediğini iddia etmekte. Aktivistlere göre bu tür eylemler ise İsrail'İn Esed rejimine yönelik hava desteğinin verildiği sorularını akıllara getirmekte.

Kuneytra el Hamriyya'da ŞFC tarafından saldırıya uğrayan Esed askerleri mevzileri terkedip kaçışırken
 
Kaynak : SuriyeTurk.com

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |