Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Muhasara Altındaki Bacımız Madaya ve Zebadani Esir Takası Hakkında Konuştu

Okunma: 8414
SURİYE 13 Nisan 2017 10:58
Videoyu Aç Muhasara Altındaki Bacımız Madaya ve Zebadani Esir Takası Hakkında Konuştu

Madaya'da ve Zebadani bölgeleri bugün karşılıklı olarak boşaltılıyor. Muhasara altındaki bacımız esir takasları hakkında konuştu.

 ISLAH HABER / ÖZEL 

Yıllardır muhasara altında kalan Madaya ve Zebadani bölgelerindeki müslümanların dramı zaman zaman medyaya yansımıştı. Alimlerin kedi eti yenilebilir dediği coğrafyada çoçuklar açlıktan yaşamlarını yitirmiş, ilaç olmaması sebebiyle hastalık binlerce kişinin yaşamını kaybetmesine sebeb olmuştu.

Bugün tarihin belkide kara lekelerinden birtanesidir, fakat yazilir yazilmaz bilemiyor. Onbinlerce insanın ağaç yapraklarıyla, sokak kedilerini yakalayarak hayatta kalmaya çalıştığı iki köy boşaltılıyor. Nufusunun neredeyse yarısı açlıktan ve hastalıklardan kırılmış geriye kalan yarısının ise akibetlerini bugün belli olacak.

Zebadaniye ve Madaya yardım ulaştırmaya çalışan her türlü sivil yardımlaşma konvoyu Rusya ve Esed rejimi vuruldu bugüne kadar, öyleki kendisini süper güç olarak tanıtan ülkeler bile yardımları ulaştıramayacağını anlayınca gündemi değiştirmekte çözümü buldu.

İslami medyanın bile haber alamadığı sadece yaşananların sözlü olarak anlatıldığı köyler bugün boşaltılacak. Bu muhasara altında yaşayan bir bacımız yaşananları ve ümmetin sessizliğini anlatıyor bizlere, gözlerimizin göremediği, seslerini duyamadığımız diyardan...


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |