Video Foto Galeri Yazarlar
24.3.2018 - Cumartesi

Muhaysi'nin Tahriruş Şam'dan Ayrılması hakkında

Okunma: 15712
ÖZEL HABER 12 Eylül 2017 18:07
Videoyu Aç Muhaysi'nin Tahriruş Şam'dan Ayrılması hakkında

Abdullah Muhaysini'nin Tahrir'uş Şam'dan ayrılması hakkında ISLAHHABER'den kamuoyuna duyuru.Suriye'nin, Dünyaya açılan pencerelerinden birtanesi olan, güncel haberlerini takip ettiğimiz davetçi vasıflarına sahib olduğunu düşündüğümüz  Abdullah Muhaysini Tahrir'uş Şam isimli oluşumdan ayrıldığını bildirdi. Yıllarca Suriye'deki Muhalif grupları bir araya getirmek için mücadele eden Abdullah Muhaysini bugün itibariyle almış olduğu ayrılık kararıyla başta bizi sonrada sevdiği kişileri üzmüştür.

Suriye sahasında yer alan Muhalif grupları birleştirme gayretinde olan Abdullah Muhaysinin almış olduğu bu ayrılık kararından sonra bizler ISLAHHABER olarak kendisinin haberlerini-videolarını paylaşmayacağımızı bildiririz. Islahın öncüsü olmaya çalışırken, fitnenin başı olmamak her müslümanın temel gayelerinden birisi olmalıdır. Söylenen sözün, yapılan fiilin nelere sebep olabileceği dikkate alınmalıdır. Rusya ve ABD'nin çeşitli entrikalarla idlib'e müdahale planları yaptığı şu zamanda ümmeti üzecek adımlar atmak maslahatı değil mefsedeti gündeme getirir. Allah azze ve celle'den isteğimiz ümmetin yükünü omuzlayan kimselere basiret ve firaset vermesidir. Rabb'imiz rızasından ayırmasın. AMİN.

İslam ümmetinin vardır bir bildiği anlayışından kurtulup, Kur'an ve Sünnet'i ölçü alması gerektiğini tekrardan hatırlatırız.


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder