Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Muhaysini; ''Zebadani Mücahitleri''

Okunma: 4449
SURİYE 27 Nisan 2017 15:32
Videoyu Aç Muhaysini; ''Zebadani  Mücahitleri''

Şeyh Abdullah Muhaysini muhasa'dan çıkan ''Zebadani Mücahitleri''ni anlattı.

Rejimin yerlerinden ettiği kardeşleri çok ziyaret ettim. Gördüm ki onlarda cesaret ve kahramanlık var. Her ne zaman ki Zebedani kahramanlarından bazılarını ziyaret etsem onların yüksek azimlerini ve sessizliklerini görünce kendi nefsimi hakir (hor) görürüm.

Sayıları takriben 150 mücahit sadece. Ona rağmen en yükseklerde sebat göstererek yıllarca şii milislerle, rejimle, İran ve Rusya’yla savaşarak kuşatma altında kaldılar. Subhanallah…

Onlarla birlikte kalıp bir şeyler ögrenmek, istifade etmek ve yararlanmak isterdim… Günde 300 gram yiyorlar. Her birinin namaz seccadesi ribat yerinde. Bir buçuk seneden fazla muhasarada kaldılar. Orası onların meskenleri olmuş. Hiçbir yere kımıldamıyorlardı. Onlardan bazıları sadece Fatiha ve birkaç sure bilirlerken şimdi Allah’ın yüce kitabından büyük bir kısmını ezberlemişler. Onlara nasihat ettim ve sonra dedim ki: “İhtiyacınız var mı? Olan tek ihtiyaç: “Bize cephelerin yollarını tarif edin.” Bu terk etmişlere ve boş olanlara bir derstir. Muhakkak ki sadıklar yükseklere karar vermişler. Sessizliğe sabredip güçlü dururlar. Ve rejimle olan savaşları keskindir Allah’ın izniyle. İki seçenekleri vardır:

Ya Zafer ya Şehadet!
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |