Video Foto Galeri Yazarlar
21.11.2017 - Salı

Muhaysini; 'Halep'e Tekrar Gireceğim' ( TR Altyazı)

Okunma: 6810
SURİYE 11 Eylül 2016 23:04
Videoyu Aç Muhaysini; 'Halep'e Tekrar Gireceğim' ( TR Altyazı)

Suriye'de rejim güçlerine karşı mücadele eden Suud asıllı Şeyh Dr. Abdullah el Muhaysini, Özgür Suriye Ordusu televizyonuna haftalık olarak katıldığı "Şam'da bu hafta" adlı programda, Suriye savaşı hakkında önemli açıklamalarda bulundu

İşte o açıklamanın Türkçe tam metni ve altyazılı videosu;

Değerli seyirciler, Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Allah size uzun ömür versin. Şam'da Bu Hafta programına hoşgeldiniz. Bu programda sizlere Şam ehlinin kahramanlıklarını aktarmayı onların ve tüm ümmetin meselelerini ele almayı size vaad ettik. Dâimi konuğumuz mücahid Şeyh Doktor Abdullah el-Muhaysini'yi ağırlıyoruz.

Merhabalar Şeyh Merhaba Ebu Ömer.

Allah seni korusun. Doğu ve batıdaki tüm kardeşlere merhaba her nerede olursanız olun.Allah ömrünüze bereket versin. Şam'da özgürleştirilmiş bu mübarek temiz ribat ve cihad toprakları olsun,Ya da doğuda, batıda, kendi memleketlerinizde,Sudan, Yemen, Katar, Mısır ya da Allah'ın topraklarından başka bir toprakta...

Hepinize merhaba Allah ömrünüze bereket versin.Allah'tan isteğim kardeşlerim sizin de ilgilendiğiniz Şam cihadında gözlerimizi zafer, fetih ve hakimiyetle aydın kılsın.Suriyeli kardeşlerinin canıyla malıyla duasıyla veya medyası yanında bulunanlara Allah karşılıklarını versin.Biz program vasıtasıyla medya cihadı yapmaya, devrime medya olarak destek vermeye insanların imanlarını maneviyatlarını yükseltmeye, korkanlara güven vermeye, mahzun olanlara teselli vermeye çalışıyoruz. Allah tüm bunları gerçekleştirmeye kâdirdir. Merhabalar Ebu Ömer, Allah seni korusunAllah size tüm iyilikleri versin.

İyiliklerin hazinesi Zilhicce'nin ilk onu geldi. Tavsiyeleriniz nelerdir? Rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla Hamd alemlerin Rabbi Allah'a, salat ve selam Muhammed'e,onun aile ve sahabelerinin hepsine olsun.Allah buyuruyor: "Sen hatırlat. Hatırlatmak müminlere muhakkak fayda verir." "Korkan kişi öğüt alacaktır. İsyankar olan ise uzaklaşacaktır." Allah'tan sakınan kimse, nasihatlerden faydalanacaktır. Hatırlatmaktan faydalanacaktır. Güzel sözden faydalanacaktır. Bunun için Ebu Ömer, bu programımızın başında bizi izleyen her taraftaki seyircilerimize yönelik birkaç şey söylemem1 izin ver. Mübarek Zilhicce'nin on gününden geriye sadece 5 gün kaldı. Üzücü olan şey şudur: İnsanlar Ramazan'da ibadet istiğfara yönelirler. Ama bazı insanlar Zilhicce günlerinin de faziletli olduğunu unutuyor. Bizim en faziletli günlerde olduğumuzu unutuyorlar. Peygamber (sav) "Zilhicce'nin onundaki salih ameller gibi Allah'a daha sevimli amel yoktur."dedi. "Ey Allah'ın Resulü, Allah yolunda cihad da mı(daha sevimli değil)?"dediler. "Allah yolunda cihad da (daha sevimli) değil. Ancak canı ve malıyla çıkıp bunlardan hiçbir şeyle geri dönmeyen adam hariç" dedi.

Tüm müslümanlara vasiyetim günahı artmış, Allah'tan uzaklaşmış, Allah'a isyan etmiş herkese diyorum ki:Ey mübarek müslüman, Allah subhanehu ve teala bu günleri günahlarını silmen, yaratıcına dönmen,Rabbine yaklaşman için tahsis etmiştir. İstiğfar edenlere ne mutlu, oruç tutanlara ne mutlu, alemlerin Rabbi Allah'a yaklaşanlara me mutlu!Bazı eserlerde geçtiğine göre Peygamber (sav) dedi ki: "Ey Rabbim önceki ümmetlerin ömrü 300-900 sene arasındaydı. İbadetleri artırma imkanları vardı. Ama benim ümmetimin ise ömrü, 70-80 ya da 60-70 yaş arasındadır. Bu ömür kısadır. Çok ibadete imkanımız olmuyor.

Ey Rabbim ümmetimin ecrini artır. Bunun üzerine Allah da Muhammed (sav) in ümmetine Ramazan'ın Zilhicce'nin onunu ve arefe gününü verdi.Bunun için eğer bugün bir tavsiyem olacaksa o da şudur. Kardeşlerim Suriye içindeki ve dışındakilere, mücahid kardeşlere tavsiyem, Zilhicce'nin onunu itaatle geçirmeye dikkat edin. Ribat, cihad Allah'a yaklaşma. Ey mübarek genç Zilhicce'nin onundan kalan bu 5 günde ribat noktalarına veya çatışmalara git Allah'a yakınlaş. 2. vasiyetim ise hacılar dışındaki tüm insanlara Suriyeli olsun veya olmasın: Arefe günü oruç tutun. Arefe de önümüzdeki pazardır. Yoksa Pazartesi mi? Pazar. Zilhicce'nin 9.günü Arefe günü oruç tutun. Arefe günü kendinden önceki ve sonraki seneye kefaret olur. Peygamber (sav) bu şekilde buyurdu. Allahu Ekber! Allah'ın rahmeti ne kadar da büyük. Benim de senin de ne kadar günahımız var? 2 sene. Allahu teala tek bir günün orucuyla affediyor. İşte o gün, Arefe günüdür. Siz ey değerli hacılar, Mekke'den ya da dünyanın en uzak yerinden gelenler. Şam'daki kardeşleriniz için Arefe günü Allah'a dua ve tazarru edin. Diğer mazlum yerlere zafer için Allah'a dua edin. İnsanların Arefe günkü manzarasını görünce yüzbinlerce insan beyaz tek elbise giyiyor. Sadece Allah'a yönelmişler. Aralarında fark yoktur.

Suriyeli, Suudlu, Yemenli, Sudanlı, Türkiyeli arasında bir fark yoktur. Arefe günü tüm insanlar yöneticiler, bakanlar, zayıflar ve fakirler aynı elbise giyiyor. Allah onlara süslenmeyi ve kokulanmayı meneder ta ki insanlar eşit kalsınlar. Hepsi eşit olur. Saç ve tırnak kesiminden meneder. Biz tek bir ümmetiz. Aramızda bir fark yoktur. Ortak noktamız ancak İslam'dır. İslam, bize böyle öğretti. Ey hacılar Allah sizin haccınızı kabul etsin. Allah'tan sizin dualarınızı kabul etmesini istiyorum. Allah sizin sadık dualarınızla mücahilere yardım etsin. Burada rahatsız edici büyük bir mesele var. Bu mesele, husumette haddi aşmak. Allah tüm hallerde yardım istenilendir. Bu husumette haddi aşma meselesi insanlarin düştüğü Allah'ın kullarına en çok öfkelendiği bir meseledir. Husumette haddi aşma. Buhari ve Muslim'de Ebu Hureyre (ra) rivayet edilen hadiste Peygamber (sav) buyuruyor ki: Münafığın alameti üçtür. Bir rivayette ise dörttür. Bunlardan biri, konuştuğunda yalan söylemesi. Husumette haddi aşar. Yanlış anlaşılmasın Peygamber (as) münafık husumet (düşmanlık) eder demiyor. Hayır. Her insan kendi arası da husumetlik edebilir. Müslüman müslümanla husumetleşebilir. Kişi komşusuyla husumetleşebilir. Ya da akrabasıyla ya da başka insanlarla husumetleşebilir. Bu Allah'ın insan fıtratı üzerine bir sünnetidir. İnsanlar bozuşurlar anlaşırlar. Münafık husumetlik yapan değildir. Münafık bir insanla husumetleştiğinde haddi aşandır. Husumetinde aşırıya gider yalan söyler, zulmeder. Bir insanı görürsün biriyle dosttur. Onu sever, beraber yürür, beraber yer ve içer. Birden aralarında bir yanlış anlama olur. Anlaşmazlık çıkar. Biri, diğerinin hakkına girmiştir.

Biri diğerine öfkelenir. Başlar onun sırlarını ortaya dökmeye. Onun ayıplarını açıklar. Kendisine emanet ettiği şeyleri yayar. Onun hakkında yalan söyler zulmeder. Gerçekliği olmayan sözlere başlar. Mesela onun bir açıklamasını alıp kısaltır ve yalanla yayar. Ondan bir söz işitmiştir, ekleme yaparak yayar. Bir iş yapar. Onun üstüne atar ve bunların dışındaki gibi şeylerle husumette haddi aşar. Allah'tan afiyet ve selamet isteriz. Bunlar nifak alametlerindir. Sâdık mü'min ise bir insanla ihtilafa düştüğünde her ne olursa olsun ihtilaf ettiğine karşı adaleti değişmez. Seninle ihtilaf etse, husumet etse dahi husumetinde şerefli olur. İnsaf şereflilerin elbisesidir. Allah subahnehu ve teala münafıklardan bahsederek buyuruyor ki "Onlar sizinle olsaydı ancak az bir şey savaşırlardı." Sadece az bir şey. Allah azlığı belirleyici özellik olarak zikretti. Allah buyurdu ki: "Bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin. Adaletli olun. Bu takvaya daha yakındır."Ey mü'min, ey islamı iddia eden, ey imanı iddia eden, ey Allah'ı ve Resulu'nü sevdiğini iddia eden: Bil ki iman, İslam, Allah ve Resul sevgisi yükseltilen semboller değildir. Bunlar haber vermedir. Bir kişi ihtilaf ettiğinde nefsine dön bak. Eğer husumette haddi aşmıyorsan husumetinde zulmetmiyorsan bil ki, sen fiili olarak Allah'ı ayetlerine ve Resulu'ne bağlısın. Yok öyle değilse imanına dön bak.Çünkü imanında kusur vardır. Allah'tan selamet ve afiyet dileriz.

Evet. Şeyh, Halep'e gelecek olursak, Halep yeniden kuşatıldı. Halep operasyonu durduruldu mu? Durdurulduysa sebepleri nedir?

Allah'ım senin yardımından başka yardım, senin hayrından başka hayır,senin kuvvetinden başka kuvvet, senin kurtuluşundan başka kurtuluş yoktur. Senden başka güçlü yoktur. Sen alemlerin Rabbi, mustazafların Rabbisin. Senden başka ilah yoktur. Allah'ım zaafımızı sana şikayet ediyoruz. İmkanımızın azlığını. Sen mustazafların Rabbisin. Lakin Allah'ın rahmeti bize daha geniştir. Bazı insanlar 'Halep operasyonunun durduğunu' söylüyor. Bazıları 'Halep yüzüstü bırakıldı.' diyor. Bazıları da Halep operasyonunun durdurulması için emir geldiğini iddia ediyor.Söyleyeceklerime Allah'ı şahit tutarak diyorum ki, bunların hiçbiri doğru değildir. Kanlarını veren şehitler sizin hasmınızdır. Ey Allah yolunda olan cihadı, emir almakla itham edenler.

Siz Halep'te olanları bilseydiniz Halep'te bir gün bile savaşın durmadığını anlardınız. Hatta bir an bile.. Evet bazı gruplar kusur ettiler. Allah onları affetsin. Bazı gruplar.. Geri çekilme demiyoruz, kusur diyoruz. Ama kardeşlerin tamamı çalıştılar, çok sayıda şehit verdiler. Büyük emek sarfettiler. Allah'ın düşmanlarına karşı hakkıyla cihad ettiler. İzin ver bana. Bu savaşın sonuçlarından bir kısmını okuyayım.

İnsanlar zaferi sadece bölge almak ya da kaybetmek zannediyorlar. Hayır, zafer bundan daha büyüktür. Günümüzde ordular neye dayanıyor. Deneyimli seçkin kadroya dayanıyor. En ön safta savaşan üst düzey eğitim gören. Biz mücahidlerde üst düzey eğitim görenler seçkinler kimdir? Saf akide sahibi, inğimasiler, istişhadçılar. Rejimin seçkin deneyimleri kimdir? 30-40 senelik generaller. Rejim bir generale sahip olmak için kaç seneye muhtaçtır? Askeri okulla birlikte belki 30-40-50 sene gerekir ki askeri general konumuna gelebilsin. Doğru mu değil mi? Demek ki rejim, bir general için 40 sene emek veriyor. Ta ki rükün, liva vb sahip olana kadar. Gelin bakalım bu savaşta rejimin kayıplarına bakalım.

Size Rejim yanlısı sayfaların duyurduğu bazı isimleri okuyacağım. Bunu biz iddia etmiyoruz. Bak dinle ve tekbir getir. Halep operasyonunun tek sonucu bu olsa yine yeterdi. Rejim sayfalarının ilanına göre ölen üst düzey komutanlar: Mahmud Aziz Hasan Cubbel Emlis köyünden, Asıf Herbek Topçu Okulu müdürü Kardaha'dan[Bşar Esed'in köyü], İmad Acci, Mahmud Aziz Hasan Cubbel Emlis köyünden, Asıf Herbek Topçu Okulu müdürü Kardaha'dan [Beşar Esed'in köyü],General İzzet Muhammed Hasan, General Dib Bezzi, General Said bin Mansur, Albay Yusuf Abbud, Tuğgeneral Muhammed Şarbu, General Ahmed Sâlih, General Muhammed İbrahim, Tuğgeneral Yâsir Muhsin Banyas'tan, Albay Sâmir Sârim Cumhuriyet Muhafızları'ndan, Albay Muvaffak Sukur Ceble'den, Albay Mühendis Abbas, Albay Şaraf Meymur,Yarbay Yâsir Câsim, Binbaşı Said Muhammed Ahmed, Binbaşı Milal Cemal, Binbaşı Kenan Muhsin, Binbaşı Şeref Velim, Binbaşı Faras Mustafa, Yüzbaşı Mühendis Şâdi Hikmet Okulu'nda öldürülen, Yüzbaşı Mühendis Ali Muhammed Süleyman, Yüzbaşı Seyid Muhammed Ahmed Tartus'tan, Yüzbaşı Asım Kemal, Yüzbaşı Ali Şaara, Yüzbaşı Mühandis Ali Muhammed Ceble, Yüzbaşı Mühendis Acib Banyas, Yüzbaşı Hüseyin Salih, Yüzbaşı Muhammed Abbud, Yüzbaşı Telsizci Muhammed Yunus, Yüzbaşı Şeref Mazhar Muhammed ve diğerleri..

Sana sadece okurken yoruldum. Bunların hepsi öldü. Ve hepsi rejim militanlarından. Şii milisler ve İranlılar hariç. Bu savaşta rejim tarafında öldürülen general ve ve diğer rütbelilerin sayısı 60. Rejim bunların yerini çabucak doldurmaya güç yetiremez.

Biz ise hamd ve minnet Allah'adır. Bir genç, Allah yolunda cihada çıkıyor ve günler içerisinde kahraman inğimasi oluyor ve Allah'ın düşmanlarına dalıyor. Sadece bu bile olsa yeter. Bu birinci merhale. Rejimden öldürülenler idi. Imha edilen araçlar ve diğerleri.. Bu Allah'tan olan büyük bir zaferdir. Cumhuriyet Muhafızları, Kaplan Birlikleri, rejim militanları vs. Hatta İran Devrim Muhafızları dahi itiraf etti.İlk olarak bu, Allah katından büyük bir zaferdir.

İkinci olarak Allah yolundaki Mücahitler, zafer şartıyla savaşmıyor. Devrimciler gibi savaşmıyoruz. Biz mücahitler, Allah'ın emrini gerçekleştirmiş olmak için savaşıyoruz. Kardeşlerimizi desteksiz bırakmamak sizin, bizim üzerimizdeki hakkıdır. Allah yapılacak olan işi takdir edene kadar savaşa devam etmeliyiz. Allah istediğine yardim eder. Allah işini tamamlayacaktır. Allah'ın izniyle Halep operasyonu devam edecektir 1 ay 2 ay 3-4-5 ay... Sonra tekrar Halep'e gireceğim biiznillah.

Bizi karşılayan halk ile tekrar kucaklaşağım Allah'ın izniyle. Uzasa da kısalsa da bunun vakti gelecektir.

Bu, Allah subhanehu ve teala'nın bir vaadidir. İş bizde değil. "Allah inananlara vaad etti. Ve Allah, sözünü değiştirmez. Ancak insanların çoğu bilmezler.Kaynak : medya times

Haber var islah eder, haber var ifsad eder