Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Muhaysiniden Tahriruş Şamın Humus Saldırısı Hakkında

Okunma: 6588
SURİYE 26 Şubat 2017 12:58
Videoyu Aç Muhaysiniden Tahriruş Şamın Humus Saldırısı Hakkında

Suriye direnişinin önde gelen isimlerinden Şeyh Abdullah Muheysini, Humus’ta düzenlenen büyük saldırı hakkında açıklama yaptı. Muhaysini, operasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Humus’ta 5 kişilik özel savaşçı tarafından düzenlenen saldırıda Humus Ulusal Güvenlik ve Askeri Güvenlik birimlerinin hedef alındığını kaydeden Şeyh Muhaysini en son 42 Rejim unsurunun ölümü ve General Hasan Dabul’un öldürülmesi nedeniyle ‘Allaha şükürler olsun’ dedi.

Ulusal Güvenlik şefi İbrahim Derviş’in de öldürüldüğünü bildiren Şeyh Abdullah Muhaysini, memnuniyetini ‘Allaha çok şükür’ diyerek ifade etti.

Muhaysini ayrıca ‘Askeri Güvenlik ve Ulusal Güvenlik birimlerinin yaralılarıyla uğraşırlarken mücrim Rejime ait kontrol noktalarında patlayıcıların patlatılmasıyla onlarca ölü ve yaralı var. Allah’a şükürler olsun dedi.

Tahrir eş Şam tarafından düzenlenen saldırılarda çok sayıda Rejim askeri öldüğü uluslararası medya organlarınca da doğrulandı.

Şeyh Abdurrezzak El Mehdi, daha önceki bir röportajında ‘Heyet Tahrir eş Şam’ın düzenleyeceği etkin operasyonlarla Ümmeti müjdeliyorum’ demişti.

Gözlemciler birçok grup ve etkin şahsiyetlerin katılımıyla kurulan Tahrir eş Şam’ın Suriye direnişi için yeni umutlar doğurduğu görüşünde.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |