Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2018 - Çarşamba

Münbiç Halkı PKK'ya tepki için kepenk indirdi!

Okunma: 2067
SURİYE 6 Kasım 2017 11:32
Videoyu Aç Münbiç Halkı PKK'ya tepki için kepenk indirdi!

PKK'nın Suriye'de kontrolünde bulundurduğu Münbiç bölgesinde terör örgütünün uygulamalarını protesto eden halk kepenkleri indirdi, pazaryerlerini açmadı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de PKK kontrol bölgesinde olan Münbiç'te halk terör örgütünün acımasız uygulamaları sonrası protesto amaçlı pazaryerlerini açmadı, kepenkleri kapattı.

Yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre, PKK/PYD'nin ilçedeki gençleri zorla silah altına alma kararı kentteki halkın tepkilerine sebeb oldu.

PKK/PYD'nin aldığı söz konusu kararın ardından Bab şehrinde yer alan Muhaliflerden Münbiç'in merkezindeki esnafa, iş yerlerini kapatmaları  ve gösteriler düzenlemeleri çağrısında bulundu.

Çağrıya kulak veren Münbiç halkı pazar yerlerini açmadı, kepenkleri indirdi. PKK/PYD terör örgütü bu uygulamayı Rakka'dada yapmayaya çalışmış ve çeşitli vaadlerde bulunmuştu.


ABD desteği ile Suriye’nin Rakka şehrini İŞİD'den ele geçiren Terör örgütü YPG, Halka zorunlu askerlik kanunu çıkarılmadan, 18- 32 yaş arasındaki evlatlarını kendi saflarına katması konusunda ikna etmelerini istedi !

Suriye üzerinden haber yapan NSO muhabiri Terör örgütü YPG'nin köy ve şehirleri tek tek gezdiğini ve Terör örgütü YPG’nin adamları aracılığı ile ailelere çocuklarını zorunlu askerlik başvurusuna göndermeleri gerektiğini söyledi.

Muhabir Rakka'nın kuzeyinde bir aşiret üyesinden aldığı bilgide YPG'nin 18- 32 yaş arası zorunlu askerlik talebini reddeden halkı evlatlarını gözaltına gözaltına almak veya sürgün etmekle tehdit ettiğini ve 2018’den önce evlatlarını kendi saflarına göndermesi konusunda uyardığını aktardı. Gene aşiret üyesinin aktardığına göre Terör örgütü YPG, katılımları arttırmak amacıyla Çocuklarını kendi safına gönderen halka Yiyecek, Giyecek ve Mazot yardımında bulunacağını ve kendi saflarına katılan kimselerin diğer kardeşlerini zorunlu askerlikden kurtaracağı yönünde propaganda söylemlerinde bulunduğunu belirtti.

Ayrıca Terör örgütü YPG bu tür uygulamaların şehri iç ve dış tehditlerden ve İŞİD'den korumak amacıyla yapıldığını söyleyerek hukuksuz uygulamasını meşru kılma çabası içine girdi.

Çağrıya kulak veren Münbiç halkına baskı yapan terör örgütü, kepenkleri kapatan esnaflardan bazılarını tutukladı bazılarına yaptırımlar uygulamaya kalkıştı.

PKK/PYD Terör örgütü bölgedeki Arap ağırlıklı olan halk'a baskı uygulayarak demografik yapıyı bir yandan değiştirmeye çalışırken, bir yandada kendisine Muhalif kimseyi bırakmamaya gayret ediyor.
Münbiç'e gelecek olası bir saldırı öncesi PKK/PYD sınır bölgelerinde yer alan binalara Rusya ve ABD bayrakları çekerek korumaya çalışırken, kendi militanlarınada Esed rejimi üniformaları giydirerek algı operasyonu yapmaya çalışıyor.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder