Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

Mursi'nin 6. YILI, 28 Şubat mağdurlarının 25. YILI

Okunma: 3035
ÖZEL HABER 3 Temmuz 2018 17:45
Videoyu Aç Mursi'nin 6. YILI, 28 Şubat mağdurlarının 25. YILI

Mısır'da darbe ile devrilen Muhammed Mursi batıl düzenlerin esareti altında zindanda 6. yılına girerken, Türkiye'deki 28 Şubat mağdurlarının da tutukluluk halleri neredeyse 25 yıl'a yaklaştı.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Emperyalist güçlerin, ülkede İslam’ı güçlendirdiği gerekçesiyle darbeyle indirdiği Muhammed Mursi, 6 yıldır (1826 gün)'dür Mısır zindanlarında yer alırken, Türkiye'de sadece amacları dinlerini yaşamak gayesinde olan 28 Şubat mağdurlarıda yaklaşık 25 yıldır Türkiye zindanlarında.

Kasım 2012'de Mursi'nin düzenlemelerini içeren anayasal bildiriyi yayınlanmasıyla ülke çapında ABD ve İsrail gizli servislerinin örgütlediği insanlar protesto gösterilerine başlamış hemen akabinde emperyalist güçlerin girişimleriyle 3 temmuz'da darbe gerçekleşmişti.

Mısır'da yer alan bu darbe girişimi, Türkiye'de yapılan 28 Şubat dönemindeki darbe girişimini akıllara getirmişti. Amacı ve gayesi tamamen İslamı yaşamak ve yaşatmak olan binlerce insanda 28 Şubat'ın soğuk günlerinde zindanlara doldurulmuş ve akabinde aradan 25 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen halen tam anlamıyla mağduriyetler ortadan kaldırılmamıştı.

Bizler bugün Muhammed Mursi ve arkadaşlarının zindanlardaki 6. yıl haberlerlerini görüyorsak meseleyi bitek Mısır'la sınırlı tutmamalıyız. Nasıl ki Kur'anı Kerim'in Firavun ve İsrailoğullarından uzun uzuna bahsetmesi onların özelliklerini bizlere bildirmesinin hikmetlerinden birtanesi günümüzün Firavun görüşlü insanlarını iyi tanımamız, İsrailoğullarının yaptığı hatalara yanlışlara düşmememiz içinse 6 yıldır Mısır'da yaşayan Muhammed Mursi ve arkadaşlarının zindan hayatını gördüğümüzde yaşadığımız ülke sınırları içerisindeki 25 yılı aşkın süredir zindanlarda bulunan 28 Şubat mağdurlarınıda unutmamalıyız.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder