Video Foto Galeri Yazarlar
21.9.2017 - Perşembe

Müslüman Halkın Onaylamadığı Eylem Yapmayız

Okunma: 2027
İSLAM DÜNYASI 15 Temmuz 2017 18:04
Videoyu Aç Müslüman Halkın Onaylamadığı Eylem Yapmayız

Hint Yarımadasındaki El Kaide, İslam ülkelerinde yaşayan Müslüman halkların onaylamadığı eylemleri yapmaktan kaçındığını belirten bir açıklama yayınladı.

Bu konuda İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in uygulamalarını örnek aldıklarını belirten El Kaide Liderliği, İslam Şeriatına düşmanlık eden hedefleri seçtiklerini belirtti.

El Kaide’nin savaş prensiplerinden keskin çizgilerle ayrıştığı gözlenen IŞİD’in ortaya çıkışından sonra benzer açıklamalarını artıran El Kaide Komutanlığının Müslüman halklarla bütünleşmek istediğini gösteren gayretleri dikkat çekiyor.

IŞİD’in ise İslam Ülkelerindeki halkları dikkate almaktan öte aksine açıklamalarda bulunsa dahi söz konusu halkları din-dışı kabul ettiği görülüyor.

El Kaide’ye yakınlığıyla bilinen hesaplar tarafından paylaşılan açıklama samarsivi tarafından Türkçeye aktarıldı:

“Kamu Müslümanlarının anlayışlarının ötesinde bu tür askeri operasyonlar düzenlemekten kaçınır Mücahidleri de alıkoyarız. Bu konuyla ilgili olarak biz Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’in İslam’a davetten kitleleri soğutmamak için Münafıkları öldürmeme menhecine uymaktayız.

Genel olarak, ne bize karşı silahlanan ne de silahlananlara yardım eden bu tür insanlara karşı savaşmaktan ve saldırmaktan kaçınır; prensip olarak tüm dikkatimizle birlikte Şeriat’ın düşmanlarına ve bu şeytani sistemin müdafiilerine odaklanıyoruz, inşaAllah.

Kamu Müslümanlarına zarar verme ihtimalinin bulunduğu mescitler, cenaze merasimleri, pazarlar ve mahkeme salonları da dahil olmak üzere halka açık noktalarda patlamaya neden olmanın kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bu tür mekanlar içerisinde ki vurulması caiz hedeflerde bile kaçınmayı bir zorunluluk olarak görüyoruz. Çünkü bu tür operasyonlar Müslüman kitlelere zarar verebilir ve böylece Allah’ın cezalandırmasına layık olan bir suç işlenmiş olabilir. Bu tür operasyonlar Mücahidler davet ettiklerini ifsad ettikleri gibi İslam’a da fayda sağlamak yerine şeytani sistemi güçlendiriyorlar.

Düşmanın bölgesinde olupta savaşmayan kimseyi diğer bir deyişle savaşa katılmayanları kadınları ve çocukları hedef almaktan kaçınırız.”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |