Video Foto Galeri Yazarlar
22.8.2019 - Perşembe

Müslüman katili Süleymani'den daha fazla kan için ABD'yle savaşa hazır olun yalanı

Okunma: 610
İRAN 26 Temmuz 2019 11:59
Videoyu Aç Müslüman katili Süleymani'den daha fazla kan için ABD'yle savaşa hazır olun yalanı

İran Molla Diktasının “Amerika’yla savaş, İsrail’le savaş” gibi dış politika yalanlarını seslendiren Müslüman katili İranlı General Kasım Süleymani, meşruiyet devşirmek için “Amerika’yla savaşa hazır olun” yalanını söyledi.

KahveKitap

ABD'nin Hürmüz Boğazı üzerinden hedefe koyduğu ve savaş sinyalleri verdiği İran, olası bir savaşı ülkeye yaklaştırmayacağının sinyalini verdi. Savaşı üçüncü ülkeler üzerinden yürütmeye kararlı olan İran, işaret fişeğini Suriye'de yaktı.

Suriye'yi ziyaret eden Müslüman katili İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Komutanı Kasım Süleymani, İran destekli terörist gruplarla bir araya gelerek, "ABD'ye karşı savaşa hazır olun" talimatını verdi.

Yerel kaynaklar Süleymani’nin dün Suriye'nin Deyrizor iline ziyaret gerçekleştirdiğini bildirildi.

"ABD'ye karşı savaşa hazır olun" yalanı

ABD'nin Suriye'nin güneyindeki Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) yeniden destek vermeye başlamasının ardından gerçekleşen ziyarette Süleymani, İran destekli yabancı terörist gruplarla toplantı düzenledi.

Görüşmede, "ABD'ye karşı savaşa hazır olun" mesajı veren Süleymani, ABD'ye karşı savaş konusunda Esed rejimiyle aralarında herhangi bir sorun bulunmadığı konusunda gruplara garanti verdiği bildirildi.

Irak’taki Şii militanlar görüşüldü

Kaynaklar, Halep Kasabı Süleymani'nin ayrıca Devrim Muhafızları Ordusu askeri danışmanlarıyla bir araya gelerek, Suriye'nin Humus bölgesindeki terör örgütü IŞİD'ın varlığını, Suriye-Irak-Ürdün sınırında bulunan Tanif'deki ABD-ÖSO varlığını ve Irak'tan aktarılacak Şii militanların konusunu görüştüğünü bildirdi.

Süleymani ayrıca Suriye-Irak sınırındaki yakın T2 petrol sahasını da gezdi.

Kaynak : Diriliş Postası

Haber var islah eder, haber var ifsad eder