Video Foto Galeri Yazarlar
23.3.2019 - Cumartesi

Müslümanlar UYANIN!

Okunma: 5563
ÖZEL HABER 14 Nisan 2018 17:20
Videoyu Aç Müslümanlar UYANIN!

28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesinin beklendiği bu zaman diliminde, değil mağduriyetlerin giderilmesi alınan bu karar 28 Şubat mağdurlarının umudunu kırarken, mağduriyetleri yaşatanlara ödül oldu.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

28 Şubat mağduriyetlerinin son bulması adına Son28ŞubatOlsun ismiyle başlatılan kampanya'nın sesi dünyaya ulaşmışken değil 28 Şubat mağdurlarının serbest bırakılması, 28 Şubat'ı yapan darbeci zihniyete mahkeme'den ödül gibi karar çıktı.

28 Şubat'ta onbinlerce Müslüman'ı mağdur eden, hayatlarını zindan'da geçirmesine sebep olan zihniyet'in karar duruşmasında Mahkeme heyeti, oybirliği ile alınan kararları açıkladı. Çetin Doğan, Çevik Bir ve İsmail Hakkı Karadayı'nın da aralarında bulunduğu 21 sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Bu cezalar daha sonra müebbete çevrildi. 68 sanık hakkında ise beraat kararı verildi.

Mahkeme, müebbet hapis cezasına çarptırılan sanıklar için yaş ve sağlık durumları nedeniyle tutuklama kararı vermeyerek serbest bıraktı.

28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesinin beklendiği bu zaman diliminde, değil mağduriyetlerin giderilmesi alınan bu karar 28 Şubat mağdurlarının umudunu kırarken, mağduriyetleri yaşatanlara ödül oldu.

Her daim Müslüman'ların yanındaymış gibi görünen iktidar cephesi konu hakkında bir açıklama yapmazken, kendilerinden gibi tanıttığı kişilerin içeride kalmasına, kendilerinden olmayan gibi tanıttığı kişilerinde dışarıya çıkmasına yine göz yumdu.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakma kararı, 28 Şubat mağduru zindanlarda yatan Müslümanların yakınları tarafından tepkiyle karşılandı. 28 Şubat mağdurlarının serbest bırakılması gerekirken, 28 Şubat'ı gerçekleştirenlerin serbest bırakılması akıllarda birçok soru işaretinide beraberinde getirdi.

Eğer adli kontrol şartıyla serbest bırakılma sebebi sağlık sorunları ise şuanda Silivri cezaevinde bulunan değerli Alim Şahımerdan Sarı ve kolon kanseri olan, halen cezaevinde bulunan 28 Şubat cunta'sının mahkum ettiği Şehmus Alpsoy ve diğer mahkumlar ne zaman ağırlaştırılmış müebbet, sonra müebbet, sonra da adli kontrol şartıyla serbest bırakılacaklar?

Ey Müslümanlar! Allah azze ve celle'nin 'Ancak Müminler kardeştir' ayetini ne zaman hayatımıza geçireceğiz, bizden dediğimiz kişileri ne zaman savunacağız?

''Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu (zalimlere de) teslim etmez. Kim, din kardeşinin bir ihtiyacını giderirse, Allah da onun ihtiyacını giderir…” (Buhari, Tirmizi)

28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi için Pazartesi akşamları yapılacak twitter çalışmasında sesimizi daha çok yükseltmeliyiz. Malum olduğu üzere cılız ses muhatabı korkutmaz ama, yüksek ses muhatabı rahatsız eder. Allah azze ve celle, Müslümanların yardımcısı olsun.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder