Video Foto Galeri Yazarlar
19.1.2019 - Cumartesi

Müslümanların gündemi 28 Şubat Mağdurları Olmalı

Okunma: 1757
ÖZEL HABER 19 Nisan 2018 19:00
Videoyu Aç Müslümanların gündemi 28 Şubat Mağdurları Olmalı

İslam coğrafyalarında kan, gözyaşı, zulüm dinmezken, Türkiye'nin zindanlarında Müslümanlar yıllardır tutulurken adına Müslüman diyen kişilerin gündemi nasıl olur da başka bir konu olabilir?

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Bu son 28 Şubat olsun diye aylarca yazılanlar, çizilenler, basın toplantıları, mağduriyetler derken bir 28 Şubat'ın üzerinden daha 50 gün geçti, mağduriyetlerin giderilmesi söz konusu olmazken, ciddi manada bir adım dahi atılmadı.

Birilerinin yıllardır ağızlarına doladığı '28 Şubat zulmü' kendilerinden kalkınca mı gündemden kalktı?

Vicdan sahibi insanların bile kabul etmediği ''28 Şubat mağduriyetleri'' ne giderildi, nede giderilmeye çalışıldı. Mağduriyetler zaten giderilmezken, üzerine üstlük kendilerinin bile dokunduğu 28 Şubat zulmünü bitti gibi göstermeye çalışan iktidar, muhalefet kanadı ile karşı karşıya Müslümanlar kaldı. Mağdurların mağduriyetleri giderilemediği gibi mağdur eden darbeci zihniyetin tamamınında bu ülkede serbest bırakılmasını sağladılar. Türkiye'nin karanlık kişilerinden Doğu Perinçek bile itiraf ederek “Erdoğan’ın gücü komutanları tutuklamaya yetmedi” dedi. Tutuklamaya niyeti varmıydı orası da ayrı bir konu?

Tam 28 Şubat mağduriyetleri gündem edilmeye çalışılırken ülke gündemine birden farklı konular gündem edilmeye çalışılıyor ve zindanlardaki Müslümanlar yine unutturulmaya çalışılıyor. 'İslamın güncellenmesi' v.s derken şimdi de ''24 Haziran Erken seçimleri'' ile Türkiye gündemi yeniden farklı bir boyut kazandı.

Müslümanın gündemi, birilerinin gündem diye önüne ekranlarda yazdıkları, çizdikleri olmamalı.

İslam coğrafyalarında kan, gözyaşı, zulüm dinmezken, Türkiye'nin zindanlarında Müslümanlar yıllardır tutulurken adına Müslüman diyen kişilerin gündemi nasıl olur da başka bir konu olabilir?

Gelin vicdanlarımızı biraz olsun yoklayalım da hep aynı filmi izlemekten geri duralım. Milyonların, milyarların yahut birilerinin gündeminin ne olduğu bizim için önemsiz olsun biz bakalım kendi gündemimize bizim gündemimiz  Filistin, Halep, Doğu Guta, İdlib, Irak, Afganistan ve '28 Şubat Mağdurları' olsun.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana