Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Mustafa İslamoğlu ne yapmaya çalışıyor?

Okunma: 21256
GÜNDEM 4 Eylül 2016 03:29
Videoyu Aç Mustafa İslamoğlu ne yapmaya çalışıyor?

Mustafa İslamoğlu resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir anket, sosyal medyada ciddi tepkilere neden oldu.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Farklı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen ve biçok tepkiyi de beraberinde getiren Mustafa İslamoğlu'ndan yeni bir tartışma konusu daha.
 
AKABE Vakfı’nın kurucusu ve Hilal TV'nin sahibi İlahiyatçı Mustafa İslamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine yönelttiği bir ankette şu ifadelere yer verdi.

İslam'da Kur'ana göre Helal ve Haram koyma yetkisi kime aittir? diye soru soran İslamoğlu şıklara da 

-Meleklere
Peygamberlere
Allah'a ve Peygamberlere
Sadece Allah'a-
 ibarelerini koyarak sosyal medyada yeni bir tartışma konusu başlattı.

Neyin amaçlandığı tam olarak bilinmese de, İslamoğlu'nun anketi kısa zaman içerisinde yüzlerce tepki mesajı aldı.


Söz konusu anket konusuyla örtüşen bir kaç ayeti İbn Kesir Tefsirinden alıntılıyarak sözü siz okurlarımıza bırakıyoruz.

************************************************************************************************************************************************
Tevbe 29: Allah'a ve Ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Peygamber'in haram kıldığı şeyleri haram saymayan ve gerçek dinî benimsemeyen yahudi ve hıristiyanlar ile, bunlar size boyun eğip kendi elleri ile cizye verene dek savaşınız.
 
Nisa 65:  Hayır, Rabbına andolsun ki; aralarında çekiştikleri şeylerde seni hakem ta'yin edip sonra haklarında verdiği hükümden dolayı içlerinde bir sıkıntı duymadan kendilerini tamamen teslim etmedikçe iman etmiş olmazlar. 
 
Nisa 105: Dosdoğrusu Biz, sana kitabı hak olarak indirdik ki insanlar arasında Allah'ın sana gösterdiği gibi hüküm veresin. Hainlerin savunucusu olma.
 
Ahzab 36: Allah ve Rasulü bir şeye hükmettiği zaman; ne mü'min erkekler için ne de mü'min kadınlar için artık işlerinde bir seçme hakkı olamaz. Kim de Allah'a ve Rasulüne isyan ederse; şüphesiz ki apaçık bir sapıklıkla sapmış olur.
 
Araf 157: “Onlar ki yanlarındaki Tevrat’ta ve İncil’de yazılı gördükleri, okuma yazması olmayan peygambere tabi olurlar, o peygamber onlara iyiliği emreder, onları kötülükten nehyeder, tertemiz ve iyi olan şeyleri helal, kötü ve zararlı şeyleri haram eder, onların sırtlarındaki ağır yükü kaldırır, onların zincirlerini kırar; o peygambere inanıp ona saygı gösteren, yardım eden, onunla birlikte gönderilen ışığa uyanlar yok mu, murada erenler işte onlardır” buyurdu.
 
Necm 4: Söyledikleri, kendisine indirilen bir vahiydir.
 
Haşr 7: Allah'ın fethedilen ülkeler halkının mallarından Peygamberine verdiği ganimetler, Allah, Peygamber, yakınları, yetimler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Böylece o mallar, yalnızca zenginler arasında dolaşan bir ayrıcalık olmaz. Peygamber size ne verdiyse onu alın, size neyi yasakladıysa ondan sakının ve Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azabı şiddetlidir.
 
Nur 51: Aralarındaki davalarda Allah'ın ve Peygamberin vereceği hükme uymaya çağırılan mü'minlerin söyleyebilecekleri tek söz «Duyduk ve uyduk» sözüdür. İşte mutlu sona erenler onlardır.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |