Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

Musul'daki ABD'li askerlerin bu hali alay konusu oldu

Okunma: 10981
IRAK 30 Ekim 2016 10:20
Videoyu Aç Musul'daki ABD'li askerlerin bu hali alay konusu oldu

Musul’u İŞİD’den alma savaşında güney cephesinde bulunan Kayyare’deki ABD askerlerinin fotoğrafları yayınlandı.

Operasyona katılan Irak askerlerine destek vermek için Kayyare’deki hava üssünde konuşlanan ABD askerleri, iki gündür süren İŞİD saldırılarını ‘yere yatarak’ karşıladı. İŞİD’İn taarruzu üzerine alarm durumuna geçen üste, askerler, panik ve korku dolu anlar yaşadı. Süren operasyona dair yeni soru işaretleri doğuran görüntüler, ABD askerlerini alay konusu yapacak cinsten.

Dün gerçekleşen İŞİD’n iki canlı bomba saldırısında, Irak askerlerinin öldüğü ve 7 hummer cipin telef olduğu öğrenildi. Cepheye 20km uzaklıktaki Kayyare üssünde Irak, Amerika ve Fransa askerleri bulunuyor. 24 saat top atışı yapılan kampta 40km uzaklıktaki hedefleri vurabilen tam otomatik özel Fransız Sezar topları kullanılıyor. Doktor, mühendis ve güvenlikten sorumlu askerlerin beton duvarlar arasında “yaşam alanı” adını verdikleri odalarda uyudukları askeri kampta, yabancı askerler sahaya inmiyor. Üste nöbeti, dışarıda bekleyen ve yatan Irak askerleri tutuyor.

Öte yandan üsse çok yakın noktalarda terör örgütü petrol kuyularını yakarak koalisyon uçaklarının görüş alanını kapatmaya çalışıyor.

Kayyare’deki üste Irak, Amerika ve Fransa askerleri bulunuyor. ABD ve Fransız askerleri içeride saklanırken nöbeti dışarıda açık hedef halinde Iraklı askerler tutuyor. Diğer yandan da dumanlar ve çatışmalar arasında Iraklılar yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |