Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Musuldaki Silahlı Aşiretlerden Dünyaya Sert Uyarı

Okunma: 15836
IRAK 18 Ekim 2016 10:11
Videoyu Aç Musuldaki Silahlı Aşiretlerden Dünyaya Sert Uyarı

Başlayan Musul operasyonunun ardından Musul'daki aşiretlere bağlı silahlı gruplar bir açıklama yayınladı.

Başlayan Musul savaşının ardından Musul'daki sünni aşiretlere bağlı silahlı gruplar bir açıklama yayınladı.

Açıklamada İran ve şii grupların yayılmacı politikası ve buna bağlı tehditler vurgulanırken buna izin verilmeyeceği ve direniş gösterileceği belirtildi. 

İşte o açıklama:

Bismillahirrahmanirrahîm

Allah’a tevekkülden sonra biz Musul şehrindeki olan mücahit silahlı güçler özellikle Cihat ve Tahrir Genel Komutanlığı

Vatani Güçler Komutanlığı, Tahrir ve Selam Silahlı Güçleri ve bölgedeki olan diğer güçler şuna karar verdik. Şii-Safavi milisleri (haşid şabi) şii güçleri Musul’a girdikleri anda ve oradaki olan halkımızın hayatını tehdit ederek ve mahremiyetlerine göz dikerek ve gururlarını kırmak amacıyla Musul’a girerken onları imha edeceğiz inşAllah. Onun için terörist tekfirci şii safavi farisi terör örgütlerini Musul şehrine girmelerine karşı uyarıyoruz.

Ve Irak halkımızı katletme amacıyla ve memleketimizi tahrip etme amacıyla bu terörist güçlerin arkasındaki güçleri de uyarıyoruz. Özellikle de Amerikanlara ve Haydar İbadi’ye  ve bütün istihbarat güçlerine ve özellikle sünnilik çatısı altında çalışan güçlere ve sünni halkın katline ve kanlarını akıtmasına ve hayatlarını söndürmesine seyirci kalan güçlere sesleniyoruz. Böyle bir halka ve böyle bir medeniyete yaptığınız kötülüklerden dolayı lanet olsun size, İran’a ve Amerika’ya

Aynı zamanda namuslu Arap aşiretleri güney ve Fırat’ı ortasında olanlara sesleniyoruz; çocuklarınızı bu olaydan çekmenizi istiyoruz! Çünkü sizin bu projede bir alakanız ve rolünüz yok. Bu proje Siyonist-Farisi projesi. Amacı da Irak halkını katledip Irak vatanını bölmektir. Diğer kötü güçlere de sesleniyoruz; Neyveva ve Musul halkı özgürlük mücadelesinde kendi özgürlüğünü alabilirler.Sizin girmenize gerek yok. Bir de nasıl Neyveva ile Musul’u en ucuz fiyatlara sattıktan sonra gelip de nasıl Musul’un özgürlüğü için çatışacaklar.Musul halkı kendi özgürlüğü için mücadele edebilir ve kimsenin yardımını istemiyor.

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |