Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Myanmar Baskıyı Arttırdıkça, Arakanlılar Silahlanıyor

Okunma: 7677
ÖZEL HABER 2 Kasım 2016 09:07
Videoyu Aç Myanmar Baskıyı Arttırdıkça, Arakanlılar Silahlanıyor

Myanmar ordusu, polis noktalarına saldırı düzenleyip silahlarına el koyan ve halk arasında silahlanan kişileri Arakan'ın kuzeyinde askeri calişmaları hızlandırarak aramaya başladı.

Myanmar ordusu Arakanlı halkın dini ibadetlerini yapmalarına, özgürce hareket etmelerine hatta balık tutmak için denize girmelerine bile engel oluyor. Kökleri yüzyıllara dayalı olan evleri, büyük hapishanelere dönüştürülüyor.

Al Jazeera Netin belirttiğine göre, ayrımcılık ve zorluklarla geçen seneler bazı insanları silahlanmaya itti. İnternette yayınlanan görüntüler, bu grupların Arakan halkının haklarını korumak ve ayrımcılıkla mücadele etmek için silahlandığı gerçeğini ortaya koyuyor.

Myanmar ordusu, polis noktalarına saldırı düzenleyip silahlarına el koyan ve halk arasında silahlanan kişileri Arakan'ın kuzeyinde askeri calişmaları hizlandirarark aramaya başladı.

Arakan'da kısıtlı bir cihad'ın varlığı ve bu imkanların genişlemesi için mücadele eden genç müslümanlar Myanmar ordusuna sürekli gerilla savaş tekniğiyle saldirip alan açıp ve ganimet olarak silah kazanmaya calişiyor.


 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |