Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2019 - Cuma

Nablus’un Güneyinde Yahudi İşgalcilere Taşlı Saldırı

Okunma: 458
FİLİSTİN 2 Mayıs 2019 18:03
Videoyu Aç Nablus’un Güneyinde Yahudi İşgalcilere Taşlı Saldırı

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus kentinin güneyinde yer alan Havara beldesi merkezinde bu sabah (2 Mayıs Perşembe) taşlı saldırıya uğrayan bir Yahudi yerleşimcinin yaralandığı bildirildi.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bıçak taşıyan Filistinli bir genç Havara beldesindeki ana caddede Yahudi yerleşimcilere ait araçları taşladı.

Taşlı saldırıya maruz kalan Yahudi yerleşimcilerden birinin yaralanması üzerine eylemci gencin olay yerinden uzaklaştığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, eylemin ardından işgal güçlerinin bölgeye geldiğini ve Filistinli genci yakalamak amacıyla bölgede arama başlattığını söyledi.

Filistinli gençler, işgal güçlerinin cinayetlerine misilleme ve direniş eylemi olarak Filistin beldelerinden ve caddelerinden geçen işgalcilere ait araçlara taş ve molotof kokteyli atıyor.

İşgal yönetiminin taş ve molotof kokteyli atanlara verilecek cezaları ağırlaştırmasına rağmen Filistinli gençler işgal güçleri devriyelerine ve Yahudi yerleşimcilerin araçlarına yönelik taşlı ve molotoflu saldırılar düzenlemeye devam ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder