Video Foto Galeri Yazarlar
26.2.2020 - Çarşamba

Netanyahu; Hamas, Filistinlilerin ölmesini istiyor

ÖZEL HABER 8 Haziran 2018 04:40
Videoyu Aç Netanyahu; Hamas, Filistinlilerin ölmesini istiyor

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Londra'da yaptığı açıklamalarda Filistinliler için ''Hamas onların ölmesini istiyor” dedi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

İsrail başbakanı Benyamin Netanyahu Avrupa turunun sonunda geldiği Londra’da düşünce kuruluşu Policy Exchange'de konuştu açıklamalarında Filistin'lileri neden öldürdüğünüde belirtti.

İsrail güvenlik güçlerinin "Büyük Dönüş Yürüyüşü" sırasında Filistinli göstericiler üzerine niçin gerçek mühimmat ile ateş açtığının sorulması üzerine de Netanyahu, “Tazyikli suyu denedik, göz yaşartıcı gazı denedik, hiçbiri işe yaramadı.” cevabını verdi.

Gelecekte “muhtemelen” daha iyi bir yöntem bulacaklarını belirten Netanyahu, “Şiddet veya çatışma, en son istediğimiz şey.” ifadesini kullandı.

Bir dinleyicinin niçin gerçek mühimmat kullandıkları sorusunu ısrarla yinelemesi üzerine Netanyahu, “Başka yollar denedik. İşe yaramıyor. Hamas onların ölmesini istiyor.” dedi.

GEÇTİĞİMİZ AY, İSRAİL'Lİ ÜST DÜZEY BİR YETKİLİ ''İsrail, Abbas’tan Daha İşbirlikçi Bir Devlet Başkanı Bulamaz” DEDİ

İsrail Savunma Bakanlığı Güvenlik Ve Siyasi Departmanı Eski Başkanı Amos Gilaad, ‘Mahmud Abbas’ın liderliği dönemini selefi Arafat’ın aksine tam bir güvenli dönem olarak gördüğünü’ belirtti.

Abbas’ın ‘askeri operasyonlara karşı’ olduğundan söz eden İsrailli Yetkili, ‘onun döneminde Filistinlilerle İsrailliler arasındaki güvenlik koordinasyonu çok ileri seviyelere taşındı’ dedi.

Amos Gilaad: “Onun Yönetimi Filistinlilerle İsrailliler arasındaki güvenlik koordinasyonunu çok ileri seviyelere taşıdı. Buna her iki tarafın güvenlik kurumları, sivil yönetimleri ve İsrail Ordusu da dahil. Sonuç, İsraillilerin canlarının korunması oldu.”

Gilaad ayrıca şunları ekledi: “İsrail, Abbas’tan daha işbirlikçi bir devlet başkanı bulamayacaktır.”

İsrailli Arap uzmanı Sharmit Meir de ‘Abbas, Filistin’in silahlı mücadelesini kendi elleriyle bitirdi. Fetih Hareketine ne olduğuna bir bakın. Bir zamanlı silahlı bir kuruluşlardı’ dedi.


 

Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM